Proszę o interpretację wyników (badanie powtórzone o tej samej godzinie, ok. 7:45, w tym samym labor

2 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyników (badanie powtórzone o tej samej godzinie, ok. 7:45, w tym samym laboratorium).
TSH - 4,76 mIU/L, ft3 - 5,10 pMOL/I, ft4 - 17,56 pmol/I, ATPO - 440,4 IU/ml
Objawy: większe niż zazwyczaj osłabienie, uczucie odpływania, "bycia pijanym", bujania przy chodzeniu jak na statku, obraz delikatnie pływa.
Z rezonansu szyi: zniesiona lordoza szyjna. ZANIM wykonałem badania tarczycowe neurolog NIE MAJĄC w/w wyników tarczycy zdiagnozował na podstawie opisu: rozchwianie neurowegatywne. Proszę o odpowiedź czy aby na pewno jest to "tylko nerwica" czy objawy tarczycowe? Czy zniesiona lordoza szyjna może dawać takie objawy? Mężczyzna, 27 lat.
Dzień dobry, konieczna wizyta u endokrynologa. Ma Pan stan zapalny w tarczycy, a świadczy o tym podwyższona i to o dużo wartość anty -TPO.

Konieczna wizyta u endokrynologa- przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.