Bakterie w dziąśle, powodujące okresowo przetokę lub białą wydzielinę (po leczeniu kanałowym) - czy

5 odpowiedzi
Bakterie w dziąśle, powodujące okresowo przetokę lub białą wydzielinę (po leczeniu kanałowym) - czy któreś z badań laboratoryjnych (krwi?) może potwierdzić obecność takich bakterii lub stopień ich aktywności? Czy CRP obejmuje takie bakterie (wychodzi małe 0,32 mg/l) ? Dziękuję za odpowiedz!
Witam,
Bakterie o których mowa to nie są bakterie, które znajdują się w dziąsle, a w zębie, najprawdopodniej w kanałach korzeniowych. Jeśli ząb był leczony kanałowo w przeszłości i pojawia się przetoka oznacza to, ze cześć bakterii musiała pozostać np. w dodatkowym, nieodkrytym kanale. Dopóki nie zostaną usunięte poprzez ponowne leczenie kanałowe stan ten będzie się utrzymywał i w badaniach krwi może być podwyższone Ob, jako, ze jest to czynne ognisko zapalne, które należy usunąć.
Zapraszam na wizytę po więcej informacji. Pozdrawiam

Jeżeli przy zębie leczonym kanałowo pojawia się przetoka to należy zweryfikować Rtg jakoś leczenia.Z pewnością w kanale/lach występuje bakteria powodująca przewlekły stan zapalny okolicy okolowierzcholkowej.Nalezy zęba ponownie przeleczyc kanałowo,w ostateczności ekstrakcja.
Pojawiająca się przetoka w zębie po leczeniu kanalowym wymaga diagnostyki RTG. Bakterii tych nie wykryjemy w badaniu krwi. CRP może być podwyższone.
Istnienie przetoki w jamie ustnej wskazuje na toczący się proces zapalny w okolicy przyszczytowej zeba lub w patologicznej kieszonce dzislowej.Jest ogniskiem zapalnym działającym na cały organizm w tym serce stawy nerki będąc przyczyną podwyższonego OB i białka CRP.W trosce o zdrowie całego organizmu radzę niezwłocznie udać się do stomatologa w celu prawidłowego przeleczenia kanalowego zeba ewentualnie zainfekowanej kieszonki po uprzedniej diagnostyce rtg
Witam. Proponuję dobrze zdiagnozować radiologicznie ten ząb przyczyniwy, przy którym "robi" się przetoka i jeżeli można, wykonać ponowne-właściwe leczenie kanałowe (reendo). Może się tak zdarzyć, że ząb nie nadaje się do leczenia, i wtedy należy go usunąć. Po wygojeniu odbudowa braku zęba. Oczywiście jest to duży skrót. Należy się zawsze zgłosić do lekarza dentysty i tam na miejscu po badaniu zostanie przedstawiony plan leczenia. Pozdrawiam