Proszę o interpretację krzywej cukrowej. Jestem w 7 tygodniu ciąży. Pierwsza ciąża zakończyła się po
2
odpowiedzi
Proszę o interpretację krzywej cukrowej. Jestem w 7 tygodniu ciąży. Pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem w 8 tygodniu ciąży z powodu obumarcia ciąży (w badaniach genetycznych płodu wyszła triploidia). Nie cierpię na otyłość.
Mój wynik glukozy na czczo to 97 mg/dl.
Po kilku dniach zrobiłam test obciążenia glukozą 75g, wyniki to:
glukoza na czczo - 104 mg/dl,
glukoza po 1 godz. - 109 mg/dl,
glukoza po 2 godzinach - 82 mg/dl.
Mój wynik glukozy na czczo to 97 mg/dl.
Po kilku dniach zrobiłam test obciążenia glukozą 75g, wyniki to:
glukoza na czczo - 104 mg/dl,
glukoza po 1 godz. - 109 mg/dl,
glukoza po 2 godzinach - 82 mg/dl.
Wynik wykonanego badania jest nieprawidłowy-rozpoznanie-cukrzyca ciążowa, co wymaga natychmiastowego wdrożenia odpowiedniego leczenia i stałej kontroli diabetologicznej co najmniej w okresie ciąży i połogu. Iwona Towpik
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Cukrzyca ciążowa. Konieczna wizyta u diabetologa.Pozdrawiam
Podobne pytania
- Witam, mam wielki problem...mam tiki od dziecka, nie wiem czemu lekarze mnie badali i nic nie ustalili, nerwowość...terapie, wizyty itp.teraz jestem dorosła i one niszcza mi zycie chciałabym porozmawiac z lekarzem ktory moze mi pomoc, chora nie jestem na nic wstepnie, tourreta wykluczyli, taka…
- w lewej stronie na plecach zauwazylam jakis garb..jakby przesunela mi. lewa lopatka ..co robic zeby to wrocilo na swoje miejsce.prosze o pomoc
- Witam, mam 21 lat a juz nie mam sily, (nie w znaczeniu fizycznym) prawdopodobnie to wynika z dlugoletniej depresji,przeżyć w moim życiu, jestem świadom tego i czy konieczność jest z konsultowaniem się z osobą zajmującą sie takimi stanami? Dziekuje za odpowiedź Pozdrawiam
- Od 2016 r. mam dziwny problem z prawym okiem. Trochę jakby się zapadlo, nie mam nad nim pełnej kontroli i często mnie boli. Okulisci nie znaleźli przyczyny. Rezonans magn. głowy też nic nie wykazał. Proszę o podpowiedź, co mi może dolegac?
- witam serdecznie Panią. Mam pytanie odnośnie leczenia kanałowego u os. dorosłej jaka jest cena leczeniu jednego kanału w zębie -( górna prawa piątka) posiadam wł. rtg. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje pozdrawiam P.agnieszka
- Witam, dzisiaj byłem na konsultacji ortodontycznej i zostałem poinformowany że muszę wyrwać żeby po prawej stronie 1-4 na górze i 4-4 na dole przed załóżeniem. Czy to normalne że tylko po 1 stronie mam wyrwać ?
- moja siostra/ ma 68 lat/w związku z wysokim ciśnieniem dostała leki/diuresin,lapixen/ także romazic/bo zbyt wysoki cholesterol/ i acard. Gdy pokazała mi wykupione leki zaniepokoił mnie jeszcze jeden lek/od tego samego lekarza/ ketrel. Przeczytałam ulotkę i wskazania dotyczące jego stosowania,…
- Mam następujące pytanie. Od bardzo długiego okresu czasu stosuję masturbację jako substytut zwykłego stosunku z partnerką (której nie posiadam). Poza tym, że satysfakcję osiągam bardzo szybko (ale podejrzewam, że jest to wina masturbacji, czy po jej "odstawieniu" jest szansa na powrót do "normalności"?)…
- mam zapalemie jezyka i jamy ustnej kture trudno jest mi wyleczyc.biore ipp juz dwa lata czy moze miec to wplyw ?
- Witam. Jestem w związku małżeńskim od dziesięciu lat, od kilku miesięcy,codziennie "atakują" mnie myśli,które kiedyś ( na początku znajomości )też zżerały mnie od środka ale udało mi się zwyczajnie nie myśleć o nich,a nawet w chwili przypomnienia nie zwracać na nie uwagi. Chodzi o przeszłość…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.