Proszę o interpretację badań mamy bardzo się martwię :( Badanie TK po podaniu SC Pluca prawidłowo

3 odpowiedzi
Proszę o interpretację badań mamy bardzo się martwię :(
Badanie TK po podaniu SC
Pluca prawidłowo upowietrznione bez zmian ogniskowych. Niewielkie zwloknienia w szczytach płuc. Niedomna PS5
W LS3 przysrodpiersiowo pęcherz rozedmowy 14 mm. Zgrubien opłacanych ani płynu w jamię oplucnej badanie nie wykazuje. Węzły chłonne wnęk płucnych i srodpiersią nie powiększone. Narządy środpiersią bez zmian ogniskowych struktury kostne klatki piersiowej bez zmian ogniskowych.
W jakim wieku jest pacjentka? z jakiego powodu robiono badanie ?, kto zlecał? opis badania nie jest niepokojący.

Dzień dobry, opis badania nie jest niepokojący, ale, aby udzielić pełnej odpowiedzi płytka musi być obejrzana przez lekarza kierującego na badanie. Nie wiem dlaczego badanie było zlecone.
Pozdrawiam
Niestety badanie dodatkowe stanowi tylko uzupełnienie diagnostyki. Do diagnostyki pacjenta potrzebna jest całość czyli wywiad, badanie przedmiotowe oraz wyniki badań dodatkowych w tym również TK. Niewielkie zwłóknienia szczególnie w szczytach płuc mogą być „ sprawą z przeszłości”, istotny jest wywiad chorobowy pacjentki. Pęcherz rozedmowy oraz niedodma – do interpretacji, choć pęcherz rozedmowy jest niewielki a o wielkości ogniska niedodmy nie wiemy nic. Pacjentka na pewno powinna zgłosić się do lekarza, który zalecił wykonanie TK. Pozdrawiam