problemy układu pokarmowego

3 odpowiedzi
Witam, mam 24 lata, moje objawy pojawiły się po okresie około 3-4tyg przebywania na modelu żywieniowym IF (8h okno żywieniowe, 3 duże posiłki) dodam że w tym okresie jadłem dosyć dużo tłustych potraw, objawy jakie się pojawiły to: bardzo częste bóle brzucha, zmęczenie i ogólne osłabienie, uczucie pełności, ciężkości zwłaszcza po tłustych posiłkach lub po słodyczach, częste delikatne zawroty głowy i mdłości i ogólny spory spadek samopoczucia, momentami wręcz stany depresyjne. Jeśli chodzi o wypróżnianie to po tym okresie ilość wypróżnień spadła z 2-3 dziennie do najczęściej 1 dziennie, kał ma formę luźną jednak nie jest to biegunka, kolor ciemny. Po pierwszych objawach wróciłem do poprzedniego modelu żywienia z 5 posiłkami jednak w dalszym ciągu doświadczam ww objawów. Do tej pory zrobiłem USG jamy brzusznej gdyż podejrzewałem kamicę żółciową jednak badanie to nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Moje pytanie: jakie dalsze kroki, badania polecają państwo w ustaleniu przyczyny i wyleczenia moich dolegliwości?
Witam, takie problemy należy konsultować podczas wizyty, gdyż nie znam historii choroby, diagnozy, wyników badań laboratoryjnych. Z pewnością przydałaby się diagnostyka dolegliwości, pozdrawiam, Justyna Jessa

Witam serdecznie,
IF jest specyficznym rodzajem żywienia, w przypadku którego pojawia się często podstawowy błąd – spożywanie w okienku żywieniowym potraw na jakie tylko ma się ochotę, bez zwracania uwagi na zbilansowaną dietę i dostarczenie organizmowi odpowiednich ilości składników odżywczych. Nie wiem czy tak było w Pana przypadku.
Ciężko coś powiedzieć bez dokładnej analizy sposobu żywienia, stylu życia, aktualnych badań, stanu zdrowia. Zalecałabym udanie się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobienie podstawowych badań, bez tego niewiele da się ustalić. Takie objawy nie muszą wynikać ze stosowanego sposobu żywienia, mogę też oznaczać wiele innych rzeczy. Przede wszystkim dokładne badania.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Witam Szanowny Panie, proszę wykonać profil wątrobowy z naciskiem na wskazanie:
Morfologia + Płytki + Rozdział 5 Diff WBC
Albumina
Bilirubina całkowita, ALT, AST, GGTP, ALP (fosfataza alkaliczna)
Czas protrombinowy + INR
HBs Antygen
anty-HCV przeciwciała
Pozdrawiam serdecznie i łącze wyrazy szacunku