Problem z kręgosłupem szyjnym

5 odpowiedzi
Dzień dobry, od dzieciństwa cierpię na skoliozę. Jestem kobietą w wieku 26 lat, studiuję i pracuję jako kelnerka. Obecnie jedno ramię mam troszkę wyżej niż drugie. Od około 3-4 lat mam problem z kręgosłupem szyjnym. na RTG jest "wygięty" w przeciwną stronę niż zdrowy kręgosłup. Od długiego czasu mam ograniczony ruch szyi. Kiedy ruszam głową czuję jakby prąd szedł od szyi prawie do prawego barku. Nasila się kiedy przechylam głowę w prawo. Jest to bardzo uciążliwe. 2 tyg. temu poszłam do lekarza rodzinnego, ponieważ ból uniemożliwiał mi normalne funkcjonowanie. Dostałam diclac 75 i mydocalm forte 150. Brałam obie tabletki po jednej rano i wieczorem, jedna wcale nie czułam ulgi. Proszę o pomoc, gdzie się zgłosić? Co robić? Nie mogę normalnie funkcjonować.
Witam,
proponuję udać się na wizytę, do ortopedy, który zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób kręgosłupa. W Pani przypadku najbliższy oddział spondyloortopedii znajduję się w Gdańsku przy ul.Nowe Ogrody 1-6.
Pozdrawiam

Zapraszam Panią na konsultację i leczenie, pozdr
Najpierw trzeba odwiedzić ortopedę, który wykona badania obrazowe celem wykluczenia patologii wrodzonej lub pourazowej powodującej zaburzenia struktury kręgów. Następnie trzeba znaleźć dobrego fizjoterapeutę, który potrafi przywrócić prawidłowe ustawienie kręgów szyjnych i przywróci im prawidłową ruchomość, jeśli oczywiście struktura kręgów nie jest zaburzona. Farmakoterapia jest tylko leczeniem wspomagającym pracę rehabilitanta. Pomocny może być również kołnierz ortopedyczny najlepiej wg Schantza (na 1 godz./dz. przed snem)
Zmiany w kręgosłupie szyjnym są niczym innym jak naturalną kompensacją kręgosłupa na skrzywienie zasadnicze . Bez badania fizykalnego i zdjeć rtg cieżko jest stwierdzić nadrzędną przyczynę dolegliwości. Warto udać się do ortopedy w miejscu zamieszkania . W zależności od stopnia skrzywienia a przede wszystkim jego ew. progresji z pewnością dobierze właściwy sposób leczenia .
Proszę zgłosić się do Ortopedy