Problem dotyczy przede wszystkim kobiet, ale również delikatnie kontaktów miedzy ludzkich. Przez cał

1 odpowiedzi
Problem dotyczy przede wszystkim kobiet, ale również delikatnie kontaktów miedzy ludzkich. Przez całe życie byłem bardzo nieśmiały, nie pewny siebie i zamknięty w sobie, w wieku 15/16 byłem tak zdesperowany że chciałem to zmienić, więc byłem na 2 szkoleniach od poznawania kobiet gdzie pomagano mi przełamać się, po takich szkoleniach potrafiłem nawiązywać kontakt z kobietami i czułem się szczęśliwy, ale przez okres 2,3 msc, po 2,3 msc mój lęk jakby ponownie się odnawiał i wracałem do starego trybu życia, teraz wyjście do miejsc publicznych (galeria) budzi we mnie strach i lęk przed tym bo automatycznie przypominam sobie emocję które tam odczuwałem czyli stres i lęk (podczas przełamywania się). A co do mojej samooceny ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Byłem już u psychoterapeuty od leczenia behawioralno poznawczego, ale niestety nie podjął się tego. Nie wiem już do kogo się udać, i na jaką metodę leczenia pójść.
Witam,
rewelacyjnie, że chciał się Pan przełamać i skorzystał z takiej opcji jak szkolenia. Próbował Pan jeszcze u psychoterapeuty. Widzę w Panu niezgodę na aktualne funkcjonowanie, a jednocześnie dużą determinację i siłę. Wierzę, że psychoterapia da Panu narzędzia, techniki na całe życie. Proszę się nie zrażać i spróbować u innego psychoterapeuty. Nurt poznawczo-behawioralny ma wysoką skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych.
Trzymam za Pana kciuki,
Karolina Saternus