Potrzebuje rady eksperta ponieważ mam problem z wymową otóż nie potrafię dokładnie określić z jaką w

6 odpowiedzi
Potrzebuje rady eksperta ponieważ mam problem z wymową otóż nie potrafię dokładnie określić z jaką wadą mam problem to powiem przykłady błędów jakie popełniam podczas wypowiadania się.
Mam problem z wypowiedzeniem nie których wyrazów,gdy dochodzi do momentu gdzie muszę ich użyć mówię je bardzo szybko i nie zrozumiale przez co się jeszcze bardziej stresuje,lecz gdy powiem je wolniej wypowiadam je dobrze.
Bardzo ważną kwestią którą chciałbym poruszyć jest to,że największy problem w rozmowie mam z moim ojcem.
Od dawna nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego,kiedy na wakacje wyjeżdżam z domu rodzinnego czy wgl przez dłuższy okres nie mam kontaktu z moim ojcem wada jakby zanikała,po prostu po pewnym czasie zaczynam mówić płynnie i tworzyć zdania tak,że staję się duszą towarzystwa i nagle wszystkie blokady w mówię ustępują.
Chciałem tez napomknąć na to,że miałem trudne dzieciństwo gdyż za wybryki jakie popełniałem w wieku dziecięcym nie rozmawiano ze mną i nie tłumaczono tylko byłem karany pasem właśnie przez mojego ojca.W tej chwili mam 19 lat i chce się dowiedzieć dlaczego mam taki problem?
Dzień dobry, jest możliwa konsultacja on-line w tej sprawie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Proponuję wizytę u specjalisty.
Dzień dobry, myślę, ze kluczem do postawienia właściwej diagnozy, w tym przypadku jest zarówno badanie, jak i dogłębny wywiad. Sugeruję konsultację( także on-line ) i na tej podstawie podjęcie dalszych działań. Pragnę także dodać Panu otuchy - wady wymowy zdarzają się niezależnie od wieku:) Najważniejsze, to poznać przyczynę i zacząć działać :)
Dzień dobry Panu.
Z przytoczonego opisu mozna wnioskowac, ze problem moze byc powiązany. Podejrzewam u Pana, ze moze byc to nerwica mowy polaczona z psychogennie uwarunkowanym giełkotem. Tylko obiektywne badanie u logopedy jest w stanie potwierdzic lub zaprzeczyc. Polecam terapię czaszkowo krzyżową inaczej zwanej cranio sacralną. Bardzo pomaga w tego typu zaburzeniach mowy. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Bobrowski neurologopeda Czeladź
Wg mojej oceny, potrzebny jest doświadczony psycholog oraz logopeda specjalizujący się w problemach niepłynności. Psycholog pomoże uporać się z demonami przeszłości, natomiast logopeda podpowie, które techniki stosować i zademonstruje je w praktyce.
Dzień dobry. Myślę że potrzebujesz konsultacji logopedy a także psychologa.