Posiłek przed i po treningu

7 odpowiedzi
Witam, co jeść przed i po treningu? Czy posiłek po treningu silowym różni się od posiłku po bieganiu? Chodzi oczywiście o zrzucenie zbędnych kilogramów. Pozdrawiam!
Dzień dobry!
Nie można wyizolować 2 przekąsek przed oraz po treningu i omawiać tylko tych ich w oderwaniu od:
pozostałej diety
pozostałych treningów - ich czasu, częstotliwości
stanu zdrowia
aktualnej masy i składu ciała.

To wszystko (i wiele innych) są czynniki, które ostatecznie wpływają na kształt diety połączonej a z aktywnością fizyczną. Zapraszam na indywidualną konsultację.

Barbara Dąbrowska-Górska

Posiłki powinny być dopasowane do rodzaju treningu, stanu zdrowia oraz innych parametrów.
Witam,.. dziękuje za zapytanie, ale jest ono bardzo ogolne???? zawsze układam plan żywieniowy i uwzględniam dodatkowa przekąskę potreningowa, jeśli ćwiczeni sa intensywne powyżej 45min na dożywienie mięśni.. ja osobiscie nie daje rożnych przekąsek po bieganiu a innyc po siłowni. Poprostu słucham wywiadu i na tej podstawie elastycznie dopasowuje żywienie. Nie ma jednego schematu dla każdego.. Nie wiem czy w ogole na początek dla Pani/ Pana byłaby potrzebna tego typu przekąska, czy dobrze dopasowany plan żywieniowy nie wystarczyłby na początek. Nie wiem ile kg jest do zrzucenia, ale tez prosze pamietać o tym, ze bieganie nie jest dla każdego zalecane..
Witam, przed treningiem najlepiej dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość energii czyli zjeść posiłek bogaty w węglowodany (najlepiej o niskim indeksie glikemicznym). Po treningu trzeba zadbać o uzupełnienie odpowiedniej ilości płynów i składników mineralnych, a posiłki bogate w składniki, które organizm wykorzystał w trakcie wysiłku. Należy pamiętać o białku, potrzebnemu do regeneracji mięśni.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie :-)
Niestety żeby móc właściwie rozplanować posiłki okołotreningowe, należy żywieniowo rozpatrzeć nie tylko cały dzień - ale wręcz cały program żywieniowy. Oczywiście posiłki różnią się w zależności od treningów oraz priorytetów - inaczej powinien odżywiać się mężczyzna trenujący siłowo i budujący masę mięśniową, a inaczej biegacz redukujący tkankę tłuszczową.
Zalezy ile czasu poswieca pan na kazdy wysiłek i w zwiazku z tym ile pan spala kalorii.
Na 2 h przed treningiem najlepiej zjeść kaszę z pr. białkowym lub 1 h przed orzechy. Bezpośrednio po treningu najlepsze są owoce suszone (liofilizowane). Pozdrawiam