Pół roku temu dowiedziałam się ze choruje na Hasimoto. Odstawiłam gluten bo lekarz mi powiedziała ze

7 odpowiedzi
Pół roku temu dowiedziałam się ze choruje na Hasimoto. Odstawiłam gluten bo lekarz mi powiedziała ze mogę ale nie muszę. Po takim stwierdzeniu zaczęłam szukać jak to bywa na Google. Mam mętlik w głowie. Wiem ze potrzebuje specjalnej diety ale jest jeszcze coś. Po dwóch miesiącach od odstawieniu glutenu i braniu LETROX zaczęły mnie nękać wypryski na skórze. Odstawiłam mleko miesiąc temu i jak by przeszło z tym ze zjadłam kilka dni temu kilka jajek i znowu mnie obsypalo. Wiem muszę szukać pomocy u specjalisty tylko U KOGO? Alergolog, dietetyk czy muszę zrobić testy na nietolerancję pokarmowe??!! Nie mieszkam w Polsce ale niedługo przyjeżdżam i chciałabym od razu się za to zabrać. Bardzo proszę o odpowiedz. Dziękuje. Stanislawa
Witam, bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie testów na nietolerancję pokarmową, ale na wyniki należy zaczekać ok 2 tygodnie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, oczywiście wizyta u dietetyka jak najbardziej wskazana. Myślę, że powinna Pani zapisać się dodatkowo na wizytę do endokrynologa, jeśli wcześniej tego Pani nie zrobiła. Pozdrawiam
witam

w żadnym wypadku testy na nietolerancję pokarmową, ponieważ nie mają żadnej udowodnionej istotności klinicznej i są wyrzuceniem pieniędzy. Należy odbyć wizytę z alergologiem i pod jego wskazania wykonać testy alergiczne w tym dgn komponentową.
pozdrawiam
Grzegorz Osmenda
Alergia ma być przede wszystkim powtarzalna, nie ma podstaw, aby jednorazowe wysiewy po zjedzeniu czegoś od razu nakazywały robienie jakiejś diagnostyki. Jeżeli natomiast coś się regularnie powtarza po jakimś pokarmie, to ew. diagnostyka do rozważenia. Ale wybór testów proszę ustalić z lekarzem, absolutnie nie robić tzw. testów na alergię IgG-zależną.
Dzień dobry, uważam, że przede wszystkim powinna Pani odbyć wizytę u alergologa i wykonać zarówno testy skórne jak i oznaczenia przeciwciał we krwi (nie zawsze one się powielają) w celu potwierdzenia lub wykluczenia alergii. Kolejnym krokiem byłaby wizyta u dietetyka i ułożenie diety pod posiadane alergie lub w przypadku ich braku wybranie odpowiedniego pakietu badań na nietolerancje pokarmowe (jest to coś innego niż alergia) i wprowadzenie diety eliminacyjnej wg wyniku. Dieta eliminacyjna jest dietą tylko okresową, po pewnym czasie można wrócić do jedzenia produktów, na które mamy nietolerancję, jednak jedynie w określonych ilościach.
Pozdrawiam serdecznie,
A.Walus
W opisywanych przez Panią objawach widać brak powtarzalności i złą reakcję organizmu podczas ekspozycji na kolejne pokarmy. Proponowałabym wizytę u dietetyka, po wcześniejszym wykonaniu podstawowych badań krwi i wizycie u endokrynologa. W chorobach autoimmunologicznych wykluczenie glutenu i laktozy ma pełnić funkcję prewencyjną przed występowaniem stanów zapalnych jelit, a wymienione powyżej substancje uznawane są za czynniki wspomagające procesy zapalne w jelitach podczas Pani schorzenia. Nie jest konieczne ich odstawienie, jeśli Pacjent nie wykazuje dolegliwości związanych z ich przyjmowaniem. Wypryski mogły pojawić się z wielu innych powodów.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Zalecałabym wizytę u alergologa, który wykona odpowiednie testy.
Odradzałabym testy na nietolerancje pokarmowe. Skuteczność testów na nietolerancje pokarmowe IgG nigdy nie została odpowiednio potwierdzona.
Po wykonaniu badań sugerowałabym wizytę u dietetyka, który przygotuje dla Pani odpowiednią dietę eliminacyjną.
Pozdrawiam, Kamila Peksa