Podawałam córeczce krople delicol od ponad tygodnia dziś mała ma 3 tyg . Nic nie pomagają. czy mogę

3 odpowiedzi
Podawałam córeczce krople delicol od ponad tygodnia dziś mała ma 3 tyg . Nic nie pomagają. czy mogę jej zacząć podawać sab Simplex? Strasznie płacze i nie śpi całymi dniami i podkurcza nóżki
Objawy u dziecka, opisane przez panią, sugerują bóle brzuszka, które często związane są z nietolerancją pokarmową. Jak rozumiem karmi pani piersią a krople Delicol podaje pani dziecku z powodu podejrzenia nietolerancji laktozy?
Sab Simplex jest lekiem p/kolkowym i działa w innym mechanizmie niż Delikol, te oba leki można łączyć - ale niezbyt długo (ok. 1-2 tyg). Jeśli po tym okresie nie będzie poprawy to należy rozważyć nietolerancję pewnych cząsteczek z pani diety (które przedostają się do pokarmu kobiecego) - i zacząć eliminować całe grupy pokarmów np. kaka/czekolada, orzechy albo białka mleka krowiego.
Dieta eliminacyjna kobiety karmiącej powinna być prowadzona pod opieką doświadczonego lekarza.

Witam. Około 30% niemowląt ma skłonność do tzw. kolek, które tak jak opisała to Pani Doktor z Wrocławia (pozdrawiam) może mieć podłoże w nietolerancji pokarmowej ale też może być tego inna przyczyna. Jeżeli karmi Pani dziecko piersią, należy to kontynuować ale na zasadzie prób i błędów należy dążyć do eliminacji artykułów żywnościowych w Pani diecie, które wywołują tego rodzaju objawy. Oprócz podanych wyżej leków można zastosować ogólnie dostępny i całkowicie bezpieczny (nie można go przedawkować i można stosować przez dłuższy okres czasu) lek homeopatyczny o nazwie Colocynthis 9CH, w dawkowaniu np. 2 x dziennie po 5 granulek, które należy rozkruszyć i rozpuścić w niewielkiej ilości wody (np.5mil)z kranu, przegotowanej, o temp. pokojowej i podawać dziecku przy pomocy pipetki. Pozdrawiam Dr J.Czelej
Oba preparaty można łączyć jak pisano powyżej. Do rozważenia zastosowanie, doraźnie, rurki doodbytniczej, celem usunięcia gazów z jelit. Konieczna weryfikacja diety karmiącej mamy !