Po kolonoskopii pobrano wycinek do badania histopatologicznego ,wynik dostała po łacinie prosze wytł

4 odpowiedzi
Po kolonoskopii pobrano wycinek do badania histopatologicznego ,wynik dostała po łacinie prosze wytłumaczyć mi co oznacza.."Fragmenta telae necroticae in statu infiltrationes granulocytariae et fragmentum mucosae intestini crassi in statu inflammationis chronicae activae gradu magno-ulceratio intestini crassi"...dziekuję
Dzień dobry
Rozpoznanie z badania hist.-pat. to: fragment tkanki martwiczej w stanie zapalnym z fragmentem błony śluzowej jelita grubego w aktywnym przewlekłym stanie zapalnym dużego stopnia.
Aby w pełni móc dokonać interpretacji potrzebny jest opis kolonoskopii.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry

Opis wskazuje na wycinek z tkanek martwiczych w nacieku granulocytarnym z fragmentem błony śluzowej jelita grubego w aktywnym stanie zapalnym dużego stopnia - obraz sugeruje owrzodzenie jelita grubego.
Do oceny całościowej potrzebny jest opis wykonanej kolonoskopii.

Pozdrawiam
Jasiuk
"Fragmenty tkanki martwiczej z naciekiem granulocytów i fragmenty śluzówki jelita w stanie przewlekłego aktywnego stanu zapalnego dużego stopnia - owrzodzenie jelita grubego." Tłumaczenie dosłowne, żeby ocenić co oznacza konieczny jest dostęp do pełnej dokumentacji, wywiadu i badania pacjenta.
Dzień dobry! Najkrócej mówiąc sa to zmiany martwiczo-zapalne jelita. Pozdrawiam