Panie doktorze mam grzybice paznkoci, dostalam od dermatologa lek Trioxal 100mg, mam go przyjmowac d

1 odpowiedzi
Panie doktorze mam grzybice paznkoci, dostalam od dermatologa lek Trioxal 100mg, mam go przyjmowac dwa razy dziennie po 2 tabletki w nastepujacy sposob: przez tydzien przyjmowac, nastepnie 3 tygodnie przerwy i tak 3 razy. Obawiam sie ze ta duza dawka zatruje mi organizm. Konsultowalam to z innym lekarzem ktory twierdzi, ze mozna przyjmowac jedna tabletke raz dziennie przez 12 tygodni bez przerw. Ktory sposob pan doktor by polecil aby rozwiazac problem i ograniczyc obciazenie dla organizmu. A moze jest inny lek ktory nie obciaga tak organizmu a jest rownie skuteczny.
Terapia, którą zaproponował Pani dermatolog, z użyciem itrakonazolu (np. Trioxal) w pierwszej formie dawkowania, to tak zwana terapia pulsacyjna i jest obecnie uważana za najskuteczniejszą formę terapii na grzybicę paznokci. Jeżeli nie ma przeciwskazań do stosowania tej terapii, nie należy obawiać się działań niepożądanych czy zatrucia organizmu. Ta forma leczenia pozwala na osiągnięcie najwyższego stężenia leku w płytce paznokcia. Należy również pamiętać o dokładnej dezynfekcji obuwia (np. poprzez ozonowanie). Inną formą leczenia jest przyjmowanie w terapii ciągłej terbinafiny w dawce 250 mg przez 3 miesiące.