Otóż, mam problem z wypróżnianiem. Gdzieś od ponad 3 miesięcy mój stolec to kilka "bobków" co 2-3 dn

3 odpowiedzi
Otóż, mam problem z wypróżnianiem. Gdzieś od ponad 3 miesięcy mój stolec to kilka "bobków" co 2-3 dni i tyle. Mało tego muszę je robić "na siłę", że tak powiem. Nigdy nie borykałem się z takim problemem - wręcz przeciwnie , moje wizyty w ubikacji był wręcz przyjemne. Jedyne co się zmieniło to poważna kontuzja, która miała miejsce 6 miesiecy temu i wykluczyła mnie zwłaszcza z piłki nożnej. Pomyślałem sobie, że jak powoli będę wracał do sportu - wysiłku, to wszystko wróci do normy. Niestety do sportu wróciłem już jakieś półtora miesiąca tematu a wizyty w ubikacji nadal takie same. Prowadzę zdrowy tryb życia, cale zycie uprawiam sport, dieta również w miarę zdrowa, a na pewno nie zmieniłem jej jakoś na przełomie kilku miesięcy. Tak samo jem i tak samo żyję jak zawsze. Dodam również, że waga mojego ciała nie nie zmienia się, nie tyje czy coś w tym stylu. Również próbowałem różnych "domowych" sposobów na ten problem, tj. jedzenie ostrej pizzy, czy zapalenia nawet papierosa, bo ponoć po tym też ludzie z doświadczenia mówią, że po papierosie mają ochotę na wizytę w ubikacji ładnie mówiąc. Również na różnego rodzaju imprezach gdzie wypiło się troszkę więcej alkoholu - nic, zupełnie nic na mnie nie działa. Jak kiedyś działały ostre rzeczy czy większa ilość alkoholu tak teraz nic. Mam 23 lata. Może mi pomogą jakieś środki oczyszczające ?
Może jest coś w diecie co się zmieniło od kilku miesięcy i co ci szkodzi.
Pozdrawiam

Witaj, pracuję ze sportowcami jako trener mentalny i energoterapeuta, pomagam wychodzić z kontuzji. Z moich obserwacji wynika, że po urazach czesto pojawiają sie pewne zmiany w funkcjonowaniu organizmu, czasowe, może byc tak że uraz wpłynął na regulację hormonalną. Prawdopodobne jest że organizm wykorzystał dostepne minerały i witaminy do leczenia urazu, w takim stopniu, że pojawiły sie duże niedobory. A ich uzupelnienie wymaga większych dawek i wiecej czasu niż dawniej. Warto przyjrzec sie dokladniej diecie, byc może teraz jest potrzebne coś innego niż przed kontuzją. Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę: Uzdrawiająca energoterapia japońska - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, pierwsze co przychodzi na myśl to zmniejszona ilość błonnika pokarmowego w diecie, który ma za zadanie przyspieszyć perystaltykę jelit, nie odpowiednia podaż makroskładników takich jak białka, tłuszcze, węglowodany również będą istotne. Z domowych sposobów mogę zaproponować przegotowaną wodę rano na czczo lub kefir lub namoczone suszone śliwki. Pozdrawiam serdecznie Ania Giesa-Tulej Przestrzen Dietetyczna