Ostatnio robilam badania na tarczyce i wynik wyszedl 5.35 czyli jest podwyzszona ,mam objawy takie j

9 odpowiedzi
Ostatnio robilam badania na tarczyce i wynik wyszedl 5.35 czyli jest podwyzszona ,mam objawy takie jak uczucie ciagłego zimna,sucha skóra, wzrost wagi,ale najbardziej męcza mnie nagłe biegunki,czy one mogą być spowodowane tarczycą ?dziekuje za odpowiedz .
Niedoczynność tarczycy wpływa raczej na zaparcia. Proponuję konsultację z endokrynologiem.

Dzień dobry,

Jak najbardziej te objawy mogą być spowodowane niedoczynnością tarczycy, sugerowałabym konsultacje z lekarzem endokrynologiem, aby dobrać odpowiednie leczenie. Jeśli chodzi o biegunki tutaj musiałabym wiedzieć więcej jak wygląda Pani dieta, styl życia czy są inne choroby towarzyszące, stres... Ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bez konsultacji. Na pewno nie należy tych biegunek lekceważyć.

Pozdrawiam serdecznie
Biegunki najprawdopodobniej nie wynikają z niedoczynności tarczycy. Warto zdiagnozować ich przyczynę czy ich podłożem jest nieprawidłowa dieta, choroba przewodu pokarmowego (np IBS), stres itp.
Warto poprosić endokrynologa o dodatkowe badania czyli pełen panel tarczycowy. Po samym TSH niewiele wiadomo. Odnośnie biegunek jest bardzo wiele przyczyn ich występowania. Żeby te przyczynę zlokalizować warto skonsultować się bezpośrednio z dobrym dietetykiem lub gastrologiem. Często przy chorej tarczycy występują problemy jelitowe np. SIBO albo zespół jelita drażliwego. Pani najbardziej pomoże indywidualne podejście i wnikliwe zbadanie problemu, dlatego zachęcam do odbycia konsultacji specjalistycznej.
Biegunki nie są związane z niedoczynnością tarczycy, raczej przy niedoczynności występują zaparcia - nie łączyłabym biegunek z problemami z tarczyca bez dokładniejszej diagnozy. Moim zdaniem konieczna jest analiza diety oraz porada u gastrologa i/lub dietetyka. Zawsze przy występowaniu luźnych stolców należny zadbać o prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego (probiotyk).
Dzień dobry
aby zweryfikować jakie podłoże mają biegunki trzeba zastanowić sie nad dietą, stylem życia, ewentualnymi lekami i suplementami, które są zażywane. Przede wszystkim sugeruję konsultację z endokrynologiem, który rozszerzy diagnostykę i wprowadzi ewentualne leczenie.
Pozdrawiam
Niedoczynność tarczycy nie powoduje biegunek. Jak długo występuje problem z biegunkami?
Niedoczynność tarczycy nie jest w żaden sposób skorelowana z biegunkami. Jak wygląda morfologia? Czy białe ciałka krwi są podwyższone? Może to świadczyć o uszkodzeniu jelit.
Dzień dobry. Biegunki nie są objawami niedoczynności tarczycy. Warto przeanalizować dotychczasową dietę, przyjmowane leki, zmiany stylu życia. Ważne jest również od kiedy występują biegunki.
Pozdrawiam Kamila Peksa