Ostatnio byłem u doktora z umiarkowanym cisnieniem tetniczym. Cisnienie 154/100 ,przepisał Beto zk 5

6 odpowiedzi
Ostatnio byłem u doktora z umiarkowanym cisnieniem tetniczym. Cisnienie 154/100 ,przepisał Beto zk 50 wszystko wróciło do normy 125/80 ale jest jeden problem tętno niskie w granicach 50.Czy to powód do powrotu do lekarza i zmiana dotychczasowych leków.
Dzień dobry,
Lek jak ma Pan/Pani przepisany powodu obniżenie ciśnienia tętniczego oraz obniżenie tętna. W mojej ocenie jeśli nie ma objawów klinicznych (ogólnie definiowane złe samopoczucie) związanych z niskim tętnem to nie modyfikowałbym tego leczenia. jeśli jakieś objawy się pojawiły to zmieniłbym leczenie.
Pozdrawiam
Jan Biegus
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Proszę wrócić do lekarza i przedyskutować modyfikacje dawki leku ewentualnie dołączenie innego preparatu. Możliwości jest dużo. Tętno 50/min nie jest zbyt niskie, niektórzy pacjenci bardzo dobrze sie czują przy takim tętnie. Nie powinno spadač poniżej 50/min
Należy wykonać kontrolne ekg, jeśli nie ma zaburzeń przewodzenia to jest to prawidłowe tętno(wartość optymalna 50-60/min)
Jeśli tętno w nocy nie spada poniżej 45' to wszystko w porządku.Warto wykonać Holter ekg,żeby sprawdzić jak zachowuje się tętno.Pozdrawiam
Dzień dobry! Lek, który Pan otrzymał oprócz obniżania ciśnienia zwalnia także tętno, jednak jeśli ono wynosi 50/min i w EKG jest to rytm zatokowy (a spodziewam się, że tak właśnie jest) nie jest to powodem do niepokoju, można dalej stosować zalecony lek.
Beto ZK obniża puls, to jego główne dzialanie. Może warto rozważyć wykonanie holtera ekg by ocenić czy puls nie obniża się zbyt mocno w trakcie doby.