Opuchnięta twarz

5 odpowiedzi
Dzień dobry
Chciałam zapytać co może być przyczyną ciągle opuchniętej twarzy. Nie jest naturalna, jej rysy bardzo się zmieniły. Jest czasem lepiej, ale przeważnie wygląda źle. Dodatkowo puchną jeszcze usta, zwłaszcza górna warga,powieki oraz pod oczami.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Obrzęki mogą mieć różne przyczyny, trzeba wykluczyć choroby tarczycy, nerek, wątroby, serca, naczyń krwionośnych. Do postawienia rozpoznania potrzebne jest dokładne badanie lekarskie z wywiadem medycznym, badanie krwi, moczu i 2-4 badania obrazowe.
Pozdrawiam i zapraszam
Marta Serwańska-Świętek

To może być obrzęk np. w wyniku reakcji alergicznej na kosmetyki
Może jest choroba nerek albo jakieś zaburzenia hormonalne. Proponuję zgłosić się do lekarza,prawdopodobnie będą potrzebne jakie badania,pozdrawiam Czesław Drozd
Witam. Bezwzględnie wymaga Pani wizyty u lekarza. Dokładny wywiad i badanie mogą zdecydowanie zawęzić listę potencjalnych przyczyn. Sama obecność obrzęku twarzy jest stwierdzeniem zbyt ogólnym, aby można było wnioskować o jakiejkolwiek konkretnej przyczynie.
Pozdrawiam serdecznie.
W chorobach nerek pojawiają się obrzęki twarzy, ale zazwyczaj równolegle z obrzękami np. kończyn dolnych. Obrzęk jedynie w obrębie twarzy to być może reakcja alergiczna na coś, a być może objaw infekcji ze strony twarzoczaszki (zatoki, zęby?). Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, żeby ocenił czy rzeczywiście obrzęk dotyczy tylko twarzy, i wykonać badania podstawowe w celu wykluczenia choroby nerek. Warto także zrobić RTG klatki piersiowej - niekiedy patologia ze strony narządów klatki piersiowej może dać obrzęk "wyżej". Jeśli obrzęk jest asymetryczny (jedna połowa twarzy bardziej), przyczyną może być problem naczyniowy. Pozdrawiam