operacja kolana

3 odpowiedzi
Witam Panie doktorze wydałam już mase pieniędzy i nadal wydaje a bol jak był tak nadal towarzyszy. Już pisze w skrucie od dziecka borykałam się z bólem nogi kolana (często wszyscy myśleli ze klamie) miałam rozne zabiegi ćwiczenia blokady zastrzyki ale nic nie pomagalo, później dalam sobie spokoj i teraz już od jakiegoś czasu znowu wznowiłam leczenie
usg prawego stawu kolanowego wykazuje niewielkie zwężenie szpar stawowych ,zcienczenie chrząstki szklistej nadklykci kości udowej.
rezonans kręgosłupa - esowate skrzywienie kręgosłupa -prawowypukłe w odcinku piersiowym i lewowypukłe w odcinku l/s. pogłębienie kifozy w odcinku th11-l3. w blaszce granicznej dolnej vl2 widoczna przepuklina dotzonowa ze stłuczeniem okolicznego szpiku.
w chwili obecnej czekam na rezonans kolana.
miałam dwie blokady w kręgosłup jedna była wykonana na sali operacyjnej .oraz jedna blokada w kolano.
miałam również operacje na noge- wykonano - fasciotomie przedziału przedniego podudzia prawego.
caly czas jest to prawa strona noga caly czas mnie strasznie boli często piecze i dretwieje pzyzwyczailam się do tego bolu ale czasami już jest nie do wytrzymania . przy większym wysiłku prawa strona kregoslupa mnie boli i robi mi się tak jak by mnie w boku lapała kolka . nie wiem już co robic, a bol jest coraz większy nasila się.... gdzie się udac i co dalej robic bardzo proszę o pomoc i czy kolano które mnie boli i promieniuje wszystko od niego w dół nogi bol promieniuje nawet w okolice posladka
Witam, trzeba zobaczyć rezonans kręgosłupa, nawet jeśli nie jest możliwy zabieg usuwający przyczynę bólu to można rozważyć stymulator przeciwbólowy lub pompe z lekiem przeciwbólowym
pozdrawiam
Piotr Winkler

Sugerowałbym wspólną ocenę kręgosłupa i kolan, te dolegliwości mogą się kumulować i trzeba zaplanować program leczenia obejmujący te dwa schorzenia.
Witam. Na temat kolana nie jestem w stanie ocenić sytuacji, jest to pytanie do ortopedów, ale skrzywienie kręgosłupa może być przyczyną dolegliwości bólowych kręgosłupa. Nie znamy typu i stopnia skrzywienia. Należy Panią dokładnie zbadać i poszukać przyczyny dolegliwości. Na wizycie przyda się RTG kręgosłupa Th i L-S AP+bok wykonane w pozycji NA STOJĄCO oraz płyta z badaniem MR kręgosłupa L-S. Warto też wziąć ze sobą poprzednią dokumentację, zwłaszcza tam gdzie jest informacja o wykonanych blokadach.