Około 2 lat temu po treningu zaczęło mnie bardzo ściskać w klatce piersiowej. Po wielu wizytach u le

4 odpowiedzi
Około 2 lat temu po treningu zaczęło mnie bardzo ściskać w klatce piersiowej. Po wielu wizytach u lekarza rodzinnego w końcu dostałam skierowanie do kardiologa. Po badaniach (ekg, echo, próba wysilkowa) lekarz stwierdził, że mam płyn w osierdziu, nie ma go dużo, ale jest.
Od września chodzę regularnie na zajecia fitness i od tego czasu kilkukrotnie miałam objawy ściskania i kłucia w klatce piersiowej. Za każdym razem jak idę do lekarze ekg jest w porządku. Pani doktor zasugerowała, że to może być problem mięśniowy. Byłam u fizjoterapeuty i on stwierdził, że to może być problem z żołądkiem.
Nie wiem do kogo się udać, podczas tego ściskania czuję bardzo duży niepokój i strach.
Dziękuję za pomoc.
Zapraszam na wizytę, w czasie której zrobimy też echo, by sprawdzić, czy płyn jeszcze jest. Spóbujemy także rozstrzygnąć o przyczynach bólu.

Dzień dobry! EKG nie jest badaniem które wykluczy bądź potwierdzi obecność płynu w osierdziu, może być całkowicie prawidłowe. Przy Pani problemie w przeszłości (czy była diagnostyka przyczyn płynu w osierdziu?) warto byłoby zacząć od ECHO serca, aby stwierdzić, czy płyn nie pojawił się na nowo.
Trudno powiedzieć co sie dzieje. Napewno w osierdziu nie powinno byc płynu. Jeśli jest wymaga to wyjaśnienia
Wita,
mam trochę za mało danych - ile ma Pani lat, czym się zajmuje zawodowo, jakie są wyniki badań laboratoryjnych (morfologia, CRP, hormony tarczycy, funkcja nerek...)