Ogólnie to mam stwierdzona anoreksję Atypowa. Bardzo mało jem i praktycznie wymiotuję po wszystkim.

2 odpowiedzi
Ogólnie to mam stwierdzona anoreksję Atypowa. Bardzo mało jem i praktycznie wymiotuję po wszystkim. Nie rozumiem jednego. Albo mam mega depresyjny nastrój albo jestem pełna energii i mogę wszystko po czym następuje gwałtowny spadek i modlę się aby nie zemdleć. O co tu chodzi? Wyniki krwi mam w normie, bo biorę dużo witamin pochodzenia naturalnego bez chemii pije dużo wody. Cukier mam w normie. Dlaczego tak się dzieje?
Witam. Na podstawie krótkiej wypowiedzi nie da się odpowiedzieć wyczerpująco na Pani pytanie. Omdlenia prawdopodobnie są wynikiem osłabienia i niedożywienia organizmu, jeśli taki stan będzie trwał dłużej będzie to widoczne także w badaniach krwi. Człowiek nie jest w stanie funkcjonować jeśli niewiele je lub zwraca to, co zje, a suplementacja witamin i minerałów to zdecydowanie za mało by żyć, gdyż nie dostarcza niezbędnej energii. Nie napisała Pani nic na temat swojego leczenia, więc trochę na "zapas" dodam, że zaburzenia jedzenia leczy się interdyscyplinarnie korzystając z pomocy lekarza psychiatry, psychoterapeuty i dietetyka, czasami, gdy to konieczne, także innych specjalistów. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Niestety,wymioty i małe racje pokarmowe silnie oddziałują na funkcjonowanie organizmu. Powodują niedożywienie (być może na razie niewidoczne w podstawowych badaniach) oraz zmiany np. hormonalne. Dobrze by było gdyby podjęła Pani leczenie i poprosiła specjalistę o indywidualne przeanalizowanie Pani sytuacji zdrowotnej oraz przygotowanie planu leczenia.
Pozdrawiam i mocno trzymam kciuki,
Maria Sobieszek,
dietetyk,specjalista psychodietetyki Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania