Odkleił mi się dolny aparat retencyjny aż w połowie i strasznie kuje, nie pozwala mówić... ogólnie p

2 odpowiedzi
Odkleił mi się dolny aparat retencyjny aż w połowie i strasznie kuje, nie pozwala mówić... ogólnie przeszkadza. Nie mogę dodzwonić się do mojej ortodontki. Czy dużym błędem będzie jeśli odkleję retainer do końca żeby przeczekać do ewentualnej wizyty? Czy raczej powinnam się z nim męczyć? Jaki jest średni koszt podklejenia dolnych zebów na nowo?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Z reguły aparat retencyjny odklejony w połowie jest już odkształcony i trzeba zrobić nowy. Przyklejenie z powrotem odkształconego aparatu spowoduje wykrzywienie zębów. Zatem lepiej odkleić retainer do końca samemu, a potem zrobic nowy.
PF

Lepiej odkleić do końca i jak najszybciej zgłosić się do ortodonty (ten uszkodzony raczej nie kwalifikuje sie do naprawy). Kosztów nie można określić bez badania pacjenta.BWS