odcinek piersiowy rezonans fizjologoczna kyfoza piersiowa w dolnym odcinku kregoslupa zniesiona pra

7 odpowiedzi
odcinek piersiowy rezonans
fizjologoczna kyfoza piersiowa w dolnym odcinku kregoslupa zniesiona prawoboczne skrzywienie tego odcinka kregoslupa .
lewostroonna ogniskowa wypuklina krazka th8-9 w kontakcie z rdzeniem kregowym
niewielkiego stopnia uwypuklenoia pierscieni wloknistych krazkow th2-3 th3-4 th4-5 th5-6 th6-7 modelujace worek oponowy pojedyncze guzki schmorla w plytkach granicznych kregow
szyjny
zwyrodnieniowe zaostrzenia i wydluzenia krawedzi kregow rowniez w kierunku dokanalowym
nieduze uogolnione uwypuklenie tarczy c5-6 ktory przeweza otwory mk z mozliwym uciskiem korzeni nerwow .splycenie prawego otworu mk na poz c6-7 na skutek niewielkiej uogolnionej wypukliny tego krazka
ledzwiowy
fizjologiczna lordoza ledzwiowa splycona .
okrezna bardziej leeostronna wypuklina krazka l5--s1 wywoluje ucisk korzeni nerwowych w lewym otworze mk oraz splyca prawy kanal mk
uogolnione wypuklenie tarzy l3-4 l4-5 - niewielka impresja korzeni nerwow rdzeniowych w splyconych kanalah mk
prawdopodobnie naczyniak trzonu l4 srednicy 12mm co te wyniki oznaczaja
Rozumiem ,ze przeciążenia jakim ,przez tryb życia ,poddawany jest ten kręgosłup wyczerpały jego możliwość radzenie sobie z nimi(przeciążeniami),doprowadzając do ww.zmian..Zmiany owe ,jeśli jeszcze nie generują bólu, to idą w tym kierunku.Najwyższy czas , aby zająć się profilaktyką kręgosłupa.Od strony teorii polecam dr Stodolnego "Jak chronić swój kręgosłup" do kupienia w internecie i znaleźć fizjoterapeutę specjalizującego się w podobnych problemach( dla podtrzymania na duchu ,miałem pacjenta z 8-mioma ,"operacyjnymi dyskami" i dało się bez operacji wyprowadzić. .Normalnie funkcjonuje,a praca siedząca- chyba,najgorsza dla dysków zajęło to ok. 18-20 mc-y).

Kluczowe są objawy a nie wynik badania. Poprzez przeprowadzenie rozmowy oraz badanie manualne będzie można ustalić, co konkretnie powoduje dolegliwości. Zaś rezonans będzie swego rodzaju pomocą, podpowiedzią w jaki sposób oddziaływać terapią na poszczególne struktury kręgosłupa.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Sugeruję wizytę: Terapia manualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wyniki te oznaczają ryzyko pojawienia się problemów od pomniejszych do poważnych - o ile już obecnie nie występują - z praktycznie każdego odcinka kręgosłupa. Przyczyny? tryb życia, dieta (!) uwarunkowania genetyczne, niewystarczające stosowanie się do zasad ergonomii w życiu domowym i zawodowym, może jakiś współistniejący stan chorobowy... Najwyższy czas poszukać przyczyn i dokonać istotnych zmian oraz zacząć stosować dedykowane indywidualnie ćwiczenia lecznicze -przynajmniej postarać się zapobiec pojawieniu się/pogłębieniu problemów, z widokiem na redukcję, a nawet eliminację dolegliwości przy założeniu własnej determinacji w tym w stosowaniu ćwiczeń pod nadzorem fizjoterapeuty.
Sugeruję wizytę: I wizyta - terapia kręgosłupa poprzedzona diagnostyką - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Opisywane zmiany w kręgosłupie wymagają oceny lekarza. Kluczowym jest badanie neurologiczne i poszukiwanie korelacji pomiędzy objawami klinicznymi oraz obrazem radiologicznym. Zalecana jest konsultacja neurochirurgiczna. Pozdrawiam
Sprawa wymaga osobistej wizyty u specjalisty w celu badania lekarskiego i obejrzenia wyników badań obrazowych. Leczę takie stany, ale nie przez internet. Zapraszam na konsultację, postaram się pomóc.
Krzysztof Zapałowicz
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.

W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Należałoby ocenić stan neurologiczny i zobaczyć obrazy z badania