Waże 115 kg. Mam 15 lat. Wzrost 175m. Mam niedoczynność tarczycy i wątrobę odtłuszczana typu 2.
Marze wreszcie schudnąć podejmowałem już kilka diet ale nic z tego.
Dzień dobry. Zdecydowanie polecam podjęcie indywidualnej pracy z dietetykiem/diet coachem. Pozwoli to dopasować jedzenie do Pani potrzeb. Proszę pamiętać, że dietetyk czy diet coach nie tylko pokaże jak zdrowo jeść, ale dzięki spotkaniom Pacjenci zyskują wiarę i przekonanie, że wprowadzenie zmian jest jak najbardziej możliwe.
Sugeruję wizytę: Dieta on line - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu żywieniowowo-medycznego, dlatego polecam wizytę u dietetyka. Dzięki temu można dopasować dietę do stanu zdrowia i trybu życia. Odchudzanie na własną rękę (popularne diety, nieumiejętne ograniczanie pożywienia) może mieć odwrotny efekt i zaszkodzić zarówno jeśli chodzi o masę ciała jak i zdrowie. Niezbędna również będzie regularna, umiarkowana aktywność fizyczna :)

Dzień dobry,
w Pana schorzeniu bardzo ważne jest uregulowanie poziomu hormonów tarczycy. Zapewne jest Pan pod stałą kontrolą endokrynologa i mam nadzieję, że nie ma z tym problemu.
Zarówno w leczeniu otyłości jak i stłuszczenia wątroby kluczową rolę odgrywa dieta. Zachęcam do skorzystania z pomocy dietetyka w Pana okolicy lub u mnie on-line. Pozdrawiam!

mgr Karolina Leśnik
mgr Karolina Leśnik
Dietetyk
Mława
Witam serdecznie. Oferuję pomoc w zdrowej redukcji masy ciała. Odchudzanie i zmiana nawyków żywieniowych powinny rozpocząć się w naszej głowie. Chcieć do móc dlatego zapraszam na wizytę.

mgr Katarzyna Krupińska
mgr Katarzyna Krupińska
Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej
Wrocław
Dzień dobry,
jeśli nie udało się do tej pory schudnąć przy pomocy diet, proponuję znaleźć przyczynę. Być może dieta nie była dostosowana do Pana potrzeb żywieniowych lub trzeba popracować nad Pana gotowością do zmiany. Proszę szukać pomocy u dietetyka lub psychodietetyka. Pozdrawiam i życzę sukcesu.

Proszę poszukać dobrego dietetyka w swojej okolicy, który holistycznie podejdzie do tematu.. niestety na odległość nie dam rady pomóc.. Zdrówka!!!

Witam serdecznie, Zapraszam na wizytę - myślę, że będę potrafiła pomóc. Bardzo istotne jest, aby w tak młodym wieku prawidłowo dobrać dietę odchudzającą, uwzględniając przy tym opisane schorzenia.
Pozdrawiam,
MBellwon
Sugeruję wizytę: Dietoterapia
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Paulina Zdanowicz
mgr Paulina Zdanowicz
Dietetyk
Białystok
Zapraszam do współpracy online lub stacjonarnie. Jadłospis redukcyjny ułożony przez dietetyka byłby dopasowany do Pani potrzeb zdrowotnych i dostosowany do wieku. Regularne kontrole efektów odchudzania pod opieką dietetyka sprawiają, że proces jest dla Pani bezpieczny i optymalny. Pozdrawiam serdecznie.

mgr Kamila Dyndor
mgr Kamila Dyndor
Dietetyk, Diagnostyk
Katowice
Witam serdecznie. Rozumiem, że schudnąć wraz z towarzyszącymi Panu chorobami jest znacznie trudniej niż osobie zdrowiej, dlatego polecałabym nie działać ma własną rękę. Diety dostępne w Internecie itp nie uwzględniają jednostek chorobowych, ani nie są dopasowane indywidualnie, a zarówno za wysoko jak i za niska kaloryczność nie jest wskazana przy niedoczynności tarczycy. Dieta powinna być dobrana tak, aby przede wszystkim nie szkodzić wątrobie, a przy tym wykluczyć produkty niewskazana przy niedoczynności i uwzględnić redukcję kaloryczną. Zachęcam byś zacząć działać już teraz, młody wiek przemawia na korzyść. Proszę się nie poddawać mimo paru nie udanych prób.
Pozdrawiam, dietetyk Kamila Dyndor
Sugeruję wizytę: Pakiet miesięczny standard: pierwsza wizyta, plan żywieniowy i 2 wizyty kontrolne co 2 tygodnie, 8 zabiegów odchudzających (sauna lub rollmasaż), nowe przepisy co wizytę - 199 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

 Małgorzata Białokur
Małgorzata Białokur
Dietetyk
Kraków
Odchudzanie nie jest prosta sprawą. Tu potrzebna jest opieka lekarska i dietetyczna. Zapraszam do gabinetu Metabolic Balance z którymś z rodziców. Na podstawie 34 parametrów z krwi układany jest indywidualny program żywieniowy. TO DZIAŁA. Nie ma efektów jo jo.
Proszę o kontakt.
Małgorzata Białokur

mgr Olga Kapinos
mgr Olga Kapinos
Dietetyk
Skoroszyce
Witam. Widocznie dotychczasowe diety były niewłaściwe. W takich sytuacjach należy korzystać z pomocy specjalisty. Proszę złożyć zamówienie on-line, pomogę w spadku wagi.
Pozdrawiam
Dobry Dietetyk

mgr Beata Śpiewak
mgr Beata Śpiewak
Dietetyk, Diagnostyk
Łódź
Zapraszam no konsultację on-line
Sugeruję wizytę: Konsultacja on line 60 min - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Anna Kołdon
mgr Anna Kołdon
Dietetyk
Świętochłowice
Bardzo proszę skonsultować się ze specjalistą w celu dobrania indywidualnej terapii. Plan żywieniowy powinien być dopasowany do aktualnej masy ciała, wzrostu, wieku, płci, aktywności fizycznej, trybu życia. Pory posiłków dopasowane są do rytmu dnia. Z jadłospisu wykluczone są produkty oraz potrawy, których pacjent nie lub nie toleruje lub muszą być wyeliminowane ze względu, np. na jednostkę chorobową. Dieta i zalecenia dietetyczne układane są indywidualnie dla każdego pacjenta.
Jadłospis powinien być praktyczny i łatwy do zastosowania w życiu codziennym. Wdrożenie każdej diety to zmiana stylu życia, która zaczyna się w głowie. Jeżeli pacjent robi to na siłę lub pod wpływem innych osób, to żadna dieta nawet ta indywidualnie przygotowana nie przyniesie oczekiwanego przez nas efektu.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Kołdon

lek. Justyna Jakimiuk
lek. Justyna Jakimiuk
Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej, Geriatra
Wrocław
Zapraszam na wizytę.

Nie piszesz z czego wynikały Twoje niepowodzenia. Czy odchudzałeś się na własną rękę, czy pod okiem specjalisty. Proponuję udać się wraz z rodzicem do dobrego dietetyka, który z pewnością będzie pomocą i wsparciem w trudniejszych chwilach. Na początek znajdź silną motywację - niech to jest zdrowie, dobre samopoczucie, ładna sylwetka, dobra kondycja, określone możliwości, które zyskasz: wspinaczka górska, długodystansowe marsze, itd.... Ustal sobie cel krótkoterminowy i długoterminowy.

Życzę Ci powodzenia i wytrwałości.
Bożena Czabaj Brauntsch/dieta-4u.pl

Witam,
zapraszam na pierwszą wizytę. Specjalizuję się w dietoterapii chorób tarczycy. Z pewnością uda mi się Państwu pomóc.
Pozdrawiam
mgr Karina Nowak
dietetyk kliniczny
Sugeruję wizytę: Pierwsza wizyta - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zapraszam na wizytę :)

Witam, zapraszam do gabinetu- pomogę. Nauczę właściwego żywienia, bez uczucia głodu. Powoli małymi kroczkami zmniejszając wagę do prawidłowej. Jest tylko jeden warunek, musimy obie chcieć. :)
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk

 Karolina Bednarowicz
Karolina Bednarowicz
Dietetyk
Pabianice
Witam,

zamiast konkretnej diety polecam wprowadzenie najważniejszych zasad zdrowego odżywiania:
regularne posiłki- należy jeść 5 razy dziennie,
spożywanie minimum 3 porcji warzyw i 2 porcji owoców w ciągu dnia,
wypijanie 1,5-2l wody mineralnej dziennie,
wprowadzenie pieczywa razowego i produktów pełnoziarnistych,
spożywanie produktów mlecznych naturalnych 2 razy dziennie,
wykluczenie słodyczy, słonych przekąsek, fast foodów i żywności wysokoprzetworzonej.

Zapraszam na konsultację w celu ustalenia indywidualnego programu dietetycznego.
Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz

mgr Paulina Roziewska
mgr Paulina Roziewska
Dietetyk
Warszawa
Należy stosować dietę zgodną z zasadami zdrowego odżywiania:
- zrezygnować przekąsek typu paluszki, chipsy, fast food, napoje gazowane
- jeść 4-5 posiłków dziennie co 2-3 godziny, co chroni przed nagłym napadem głodu, nad którym ciężko zapanować
- dbać o różnorodność i estetykę posiłków, aby dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych
- unikać nadmiernych ilości tłuszczów (np. gotowanie na parze zamiast smażenia)
- spożywać zdrowe węglowodany, czyli zamienić białe pieczywo na ciemne, makarony białe na razowe, ryż biały na brązowy, dodać do codziennego jadłospisu płatki owsiane. Należy pamiętać, że produkty te są doskonałym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie.
- pić co najmniej 2 litry wody dziennie
- unikać soli - stosować zioła
Proszę zadbać o aktywność fizyczną, która przyspieszy odchudzanie. Najlepiej zastosować dietę indywidualną dostosowaną do potrzeb organizmu.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.

 Sylwia Jajuga
Sylwia Jajuga
Dietetyk
Rzeszów
Najlepiej by było gdyby Pani udała się do dietetyka ze wszystkimi badaniami. W Pani przypadku dieta powinna być dobrana bardzo indywidualnie więc podejrzewam, że wszystkie diety do tej pory przez Panią stosowane były dietami nieodpowiednimi i dlatego nie dawało się pozbyć niechcianych kilogramów. Zapraszam do kontaktu - Sylwia Jajuga Mój Dietetyk

Serdecznie zapraszam na konsultację .

 Aleksandra Łuczak
Aleksandra Łuczak
Dietetyk
Łódź
W takich sytuacjach współpraca z dietetykiem jest nieunikniona. Dobrze by był w kontakcie z lekarzami prowadzącymi. Nie udaje się schudnąć, bo w takich przypadkach ciężko jest cokolwiek osiągnąć bez niezbędnej wiedzy z zakresu żywienia. Pocieszę, że da się mimo wszystko schudnąć, lecz bardziej skupiłabym się na unormowaniu wyników, a spadek masy ciała, będzie pożądanym skutkiem ubocznym:).

mgr Agnieszka Gorczycka
mgr Agnieszka Gorczycka
Specjalista medycyny naturalnej, Dietetyk
Wrocław
Dzień dobry,
przede wszystkim proponuję wizytę w gabinecie specjalisty - dietetyka, dietoterapeuty. Nie szukać diet na własną rękę, najlepsza dieta to ta dopasowana dokładnie do organizmu pacjenta. Dobrze dobrana terapia nie będzie też dodatkowo przyczyną głodu.

mgr Marzena Kramarz
mgr Marzena Kramarz
Dietetyk
Szczytna
Witaj,
masz chęć schudnąć, to bardzo ważne, że jest motywacja! Próbowałeś różnych diet, więc wiesz, że to nie takie proste. Jesteś niepełnoletni i towarzyszą Tobie choroby przewlekłe.
Moja rada jest następująca: poszukaj dietetyka w swojej okolicy i umów się na wizytę (oczywiście po konsultacji z rodzicami).
Koniecznie pójdź na to spotkanie z rodzicem, który jest w domu odpowiedzialny za zakupy i gotowanie. Na pewno na takie spotkanie będziesz musiał zabrać wyniki różnych badań i nazwy oraz dawki przyjmowanych leków, ale to podczas rejestracji otrzymasz dokładne informacje. Życzę powodzenia w dążeniu do celu (doprecyzuj, jaki masz cel, ile chcesz ważyć?, zastanów się, to bardzo pomaga).
Pozdrawiam serdecznie dietetyk – Marzena Kramarz

 Monika Kurdej
Monika Kurdej
Dietetyk, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry:D
A co jest Pani gotowa zrobić, żeby to się zadziało? Ale tak naprawdę, co gotowa jest Pani zrobić? Wstawać wcześniej, żeby zrobić 30 minut spaceru? Zaczynać dzień od wody z cytryną? Codziennie pić sok z buraka?
Większość problemów z osiągnięciem rezultatu w diecie nie wynika z tego, że nie chcemy rezultatu, ale dlatego, że bierzemy na siebie za dużo zobowiązań (np. żywieniowych). Dużo łatwiej osiągnąć rezultat, gdy robimy rzeczy właściwe, codziennie, niż gdy robimy je sporadycznie:D Ale, żeby robić rzeczy codziennie musimy je lubić albo chociaż mieć przekonanie, że one nam służą. Wtedy chętnie je powielamy:D
Więc teraz zadanie dla Pani: proszę zrobić listę rzeczy, które Pani MUSI zrobić w tzw. diecie:D Wszystkie. Domyślam się, że ma Pani już podstawową wiedzę, bo stosowała Pani diety. W następnym kroku, proszę podkreślić te, które się Pani podobają i chętnie będzie je Pani stosować codziennie. Proszę dać znać, jak Pani poszło:D Oczywiście, proszę jak najszybciej zastosować pierwszą, najbardziej ulubioną rzecz:D I wytrwać w jej stosowaniu:D Pozdrawiam, Monika
Sugeruję wizytę: Konsultacja wstępna (via phone lub skype) - 45 minut)
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Jeśli jesteś z okolic Łodzi zapraszam na wizytę w mojej poradni, jeśli mieszkasz dalej, to skorzystaj z mojej usługi dietetyk on-line. Tylko indywidualna dieta dopasowana do Twoich możliwości, potrzeb i rytmu dnia może Ci pomóc schudnąć na stałe. Jestem specjalistką od takich przypadków. Gorąco Cię namawiam, bo każdy dzień będzie pogłębiał problem i dojdą jeszcze inne, jeśli nie poprowadzi Cię doświadczony dietetyk. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Wizyta kontrolna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.