Od roku czasu zauważyłam u siebie nierówne źrenice, problem widzę gdy źrenice się rozszerzają. Prawi

1 odpowiedzi
Od roku czasu zauważyłam u siebie nierówne źrenice, problem widzę gdy źrenice się rozszerzają. Prawidłowo reagują również na światło - tzn zwężają się. Byłam u okulisty (badania lekarskie w pracy), który potwierdził te nierówność. Jak to określił jest ona minimalna uzależniona od natężenie światła. Badanie dna oka prawidłowe (nie miałam kropionych oczu atropiną). Byłam z tym u neurologa, badanie neurologiczne prawidłowe, podczas badania lekarz stwierdził, że różnica jest faktycznie minimalna, i zauważył, że większa źrenica "wolniej" reaguje na światło, tzn kurczy się ciutkę póżniej niź ta druga. powiedział, że mogę przyjąć, że to fizjologia i że jest wszystko w porządku. Nie dostałam skierowania na żadne badania. Nie mam żadnych innych objawów, nic, kompletnie NIC. Zauważyłam to pierwszy raz rok temu (kupa czasu). Jestem w leczeniu endokrynologicznym, mam niedoczynność tarczycy i insulinooporność. Mam 37 lat. Moja mama też ma problem, ze źrenicami. Ale ona ma jedną cały czas małą, nie reaguje kompletnie na zmianę oświatlenia. Czy możemy mieć to "rodzinne"? Czy mogę przyjąć, że faktycznie jest wszystko ok? Jak się wrzuci w google "anizokoria" to wyskakują same straszne rzeczy np. guz mózgu... Boję się trochę. Czy faktycznie można wykluczyć guz mózgu? Można wyczytać, że może to być zespół Adiego. Czy w tym zespole źrenica jest rozszerzona na sztywno? czy może reagować na światło ale "wolniej", proszę o radę.
Prawdopodobnie taka " Pani uroda", ale dla pewności proszę wykonać MRI mózgu z opcją angio.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.