Od prawie 10 miesiecy biegam i nie jem fastfoodow oraz słodyczy.moj problem polega na tym ze gdy cza

2 odpowiedzi
Od prawie 10 miesiecy biegam i nie jem fastfoodow oraz słodyczy.moj problem polega na tym ze gdy czasami w domu mam ciasto potrafie na raz wchłonąć z 10 kawałków ciasta. Potem złe sie z tym czuje . Czy to jest normalne? Nie wpływa to na moja sylwetkę (jestem szczupły) dzieki bieganiu,ale zauwazylem ze tylko dla ciasta mam taka słabość bardzo duzo jem go na raz.
Witam. Aktywność fizyczna i dbałość o jakość jedzenia są jednym z ważnych elementów stylu życia, wpływają pozytywnie na stan zdrowia. Problem zaczyna się wtedy, kiedy ta dbałość zabiera każdego dnia sporo czasu oraz sprawia, że cierpią na tym relacje z innymi ludźmi, a zjedzenie czegoś "niedozwolonego" powoduje wyrzuty sumienia. Nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu na pytanie jak jest u Pana, mimo, że pisze Pan o pogorszeniu samopoczucia po zjedzeniu sporej ilości ciasta. Tego rodzaju diagnozy nie stawia się przez internet, poza tym podał Pan za mało informacji. Proponuję na początek wykonanie testu ORTO 15 - jest dostępny w internecie, służy do samoobserwacji. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam

Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie.
Dieta i aktywność fizyczna, jest bardzo ważna w dbaniu o nasze zdrowie.
Jednak jak ja to mówię "wszystko jest dla ludzi". Ciasto też. Problem zaczyna się wtedy, gdy jemy za dużo jakichś produktów.
Czy tak jest u Pana? Trudno mi stwierdzić po tak krótkim opisie.
Proszę się zastanowić czy jedzenie dużej ilości ciasta zdarza się pod wpływem emocji np. zdenerwowania, silnego stresu, smutku, złości czy dzieje się to niezależnie.
Napadowe zajadanie może też mieć przyczynę w zbyt restrykcyjnej diecie.

Sugeruję wizytę u dietetyka w celu doboru odpowiedniej dla Pana diety.

Zapraszam do kontaktu. Moją przewagą, jest to, że pracuję całkowicie online, co pozwala zaoszczędzić Pacjentowi czas.

Pozdrawiam
Dietetyk Katarzyna Boczar