Od pół roku zmagam się z natretnymi myślami że zrobię krzywdę córce która kocham nad życie.Cierpię o

3 odpowiedzi
Od pół roku zmagam się z natretnymi myślami że zrobię krzywdę córce która kocham nad życie.Cierpię okropnie,przyjmuję pralex 15,zaczynam dopiero psychoterapię.Wszystkie somatyczne objawy mi ustapily ale natrectwa nie dają mi normalnie myśleć i cieszyć się dzieckiem.Bardzo córkę kocham jestem z niej dumna,skąd takie myśli?czasem boję się ja przytulić,patrzeć na nią bo mam poczucie winy że takie mam myśli,bardzo proszę o podpowiedź jak skutecznie walczyć z tymi natręctwami,pozdrawiam.
Witam serdecznie,

Radziłbym wspomnieć o tym celu w czasie następnej sesji psychoterapeutycznej. Na podstawie takiego celu, zostanie ułożony plan dopasowany do Pani potrzeb. Terapia dialektyczno behawioralna ma naprawdę dużo fajnych technik które pomagają w sytuacjach kiedy to myśli w sposób znaczący wpływają na codzienne funkcjonowanie.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak

Dzień dobry, dobrze byłoby przyjrzeć się temu podczas psychoterapii, jakie są te myśli, w jakich sytuacjach, czy pojawiły się pół roku temu przy okazji jakichś wydarzeń. O jakich objawach somatycznych, które przeszły Pani wspomniała?
Pozdrawiam
Wspomniana sytuacja jest daleka od komfortowej. Rozumiem rozgoryczenie i poczucie winy. Proszę kontynuować psychoterapię, umożliwi ona zrozumienie myśli i korygowanie ich. Psychoterapia umożliwi wyeliminowanie przyczyny wspomnianych myśli. Pozdrawiam