Od pewnego czasu dziwnie się czuje, często płaczę, nie mogę spać, albo spałam kilka dni. Wszystko mn

6 odpowiedzi
Od pewnego czasu dziwnie się czuje, często płaczę, nie mogę spać, albo spałam kilka dni. Wszystko mnie włączone światło, sygnał karetek. Boję się miejsc które kiedyś nie powodowały żadnych przykrych emocji.
W ciągu dnia i w nocy towarzyszy mi dziwne uczucie jakby miało wydarzyć się jakaś tragedia. Często czuje się nieobecna, jakbym obserwowała swoje własne życie zza ściany. Odizolowalam się od przyjaciół.
Wiem że coś jest nie tak.
Co idę powodować takie objawy, czy ja wariuje?
Dzień dobry, proszę nie lekceważyć tych objawów i zaopiekować się sobą wizytą u psychiatry i psychologa, gdzie pierwszy zazwyczaj pracuje farmakologicznie, a drugi pomaga w zrozumieniu mechanizmów psychologicznych za objawami i przepracowaniem trudności. Poza tym, jako specjalista, bardzo gorąco proponuję hipnoterapię, jest to bardzo skuteczna metoda pracy terapeutycznej przy opisanych symptomach. Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 480 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry.
Sugeruję zasięgnąć porady lekarza, bądź konsultacji psychologicznej, gdzie wspólnie ze specjalistą zastanowi się Pani/Pan jaka forma pomocy w tym wypadku będzie najbardziej odpowiednia. Ważne jest , że jeśli pacjent czuje, że jego trudności utrudniają mu prawidłowe funkcjonowanie to jest to wystarczający powód do wizyty. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Z opisu wynika, że może Pani cierpieć na zaburzenie stresu pourazowego, a "obserwowanie własnego życia zza ściany" może świadczyć o depresonalizacji, derealizacji. Polecam kontakt ze specjalistą, aby dotrzeć do źródła problemu i przepracować zdarzenie traumatyczne np. za pomocą EMDR.
Dzień dobry, opisane przez Panią objawy mogą wynikać z szeregu kwestii, ale ich wspólnym mianownikiem jest lęk. Być może wydarzyło się w Pani życiu coś, co "woła" w ten przykry sposób o zaopiekowanie, może być też tak, że doświadcza Pani przesilenia, wynikającego ze skumulowanego napięcia. Warto zatrzymać się przy sobie i poszukać swojego sposobu na odpoczynek, regenerację. Jeśli ma Pani ku temu przestrzeń, warto skorzystać z pomocy specjalisty i przyjrzeć się przyczynom przykrych odczuć. Ważnym jest w tym trudnym czasie bycie zwyczajnie dobrym dla samego siebie, utulenie potrzeb, cierpliwość, zgoda na to, co jest. Podsumowując, nie zwariowała Pani - jest Pani człowiekiem, a ludzie tak już mają, że czasem potrzebują się zatrzymać i skorzystać ze wsparcia. Pozdrawiam serdecznie, życząc spokoju i pogody ducha.
Dzień dobry. Jeżeli doświadczyła Pani traumatycznego wydarzenia, opisane objawy mogą świadczyć o zespole stresu pourazowego (PTSD). To co Pani opisuje to normalna reakcja organizmu na nienormalną sytuację, w której się Pani znalazła. Wiele osób które doświadczają PTSD, opisują podobne objawy z jakimi się Pani boryka. Polecam wizytę u specjalisty zajmującego się traumą, który będzie w stanie zaproponować Pani metodę dobraną do Pani przeżyć i trudności.
Rozumiem, że przez ostatni czas przechodzisz przez trudny okres, pełen emocji i niepokoju. To, co opisujesz, brzmi bardzo ciężko i wymagająco. Twoje uczucia są ważne i zrozumiałe, a to, co przeżywasz, może być wynikiem różnych czynników, takich jak stres, zmiany życiowe, czy nawet problemy zdrowotne. Ważne jest, abyś wiedziała, że nie jesteś sama w tych trudnych doświadczeniach.
Często, kiedy czujemy się tak, jak opisujesz, nasze ciało i umysł sygnalizują nam, że coś się dzieje i potrzebujemy wsparcia. Skonsultowanie się z psychologiem lub innym specjalistą może być pierwszym krokiem w kierunku zrozumienia tych uczuć i znalezienia sposobów, aby sobie z nimi poradzić.