Od paru lat mam objawy nerwicy kiedy sie zdenerwuje boli mnie serce, nie moge złapać oddechu dusze s

3 odpowiedzi
Od paru lat mam objawy nerwicy kiedy sie zdenerwuje boli mnie serce, nie moge złapać oddechu dusze sie i trzęsą mi sie ręce. W takich momentach biore hydroxyzium przepisane przez lekarza rodzinnego na ból serca. Mam 18 lat i od roku mam straszną fobie szkolną panicznie boje sie chodzić do szkoły bardzo dużą ilość zajęć opuszczam, a jak przychodze do szkoły od razu mam ochote z niej wyjść. Jest to spowodowane stosunkami w klasie, koleżanki z klasy bardzo mi dokuczają. Mam bardzo słabą psychike i nie radze sobie z tym. Zqmykam sie w sobie i wpadam w panike. Doskonale czuje sie podczas nauki w czasie kwarantanny kiedy nie widze ludzi z klasy. Czy na takiej podstawie mogłabym mieć indywidualne zajęcia. W kwarantannie znacznie poprawiły sie moje oceny.
Dzień dobry, to bardzo ważna obserwacja - poprawa samopoczucia z dala od szkoły. Proponuję skontaktować się z właściwą dla miejsca zamieszkania poradnią psychologiczno-pedagodiczną w sprawie indywidualnego nauczania. Niezbędna będzie tez konsultacja u lekarza psychiatry.
Rekomenduję tez podjęcie psychoterapii, co posłuży budowie zdrowej samooceny i zadowolenia w relacjach z innymi. Pozdrawiam.

Witam. Myślę, że warto skonsultować się z lekarzem psychiatra. Podobnie jak moja poprzedniczka myśle, że warto też skorzystać z psychoterapii. Przed przejściem do gotowych rozwiązań, jakim byłoby indywidualne nauczanie zachęcałabym do przyjrzenia się sobie i sięgniecie po pomoc. Indywidualne nauczanie nie ochroni Pani przed kontaktami społecznymi, ani trudnymi sytuacjami. Nie twierdze, że nie jest wskazane, bo nie mi to oceniać. W każdym razie warto zająć się sobą i sięgnąć po fachową pomoc, chociażby dlatego, że Pani panika nie musi być ściśle związana ze szkołą i nie jest powiedziane, że pewne schematy nie powtórzą się np. w przyszłej pracy. Pozdrawiam, Angelika Urban
Dzień dobry, współczuję Pani bardzo. Skoro koleżanki z klasy dokuczają to nie trzeba być słabym żeby nie radzić sobie z tym. Gdyby osobie pracującej dokuczały koleżanki z pracy także nie czułaby się z tym dobrze i nie miałaby ochoty chodzić do pracy. Proszę umówić się na konsultację do psychoterapeuty i zadbać o swoje samopoczucie. Szkoła to nie całe życie. Trzeba ją skończyć w takiej postaci, jaka będzie najkorzystniejsza dla Pani zdrowia. Przed Panią jeszcze wiele zdarzeń i znajomości, mam nadzieję, że dużo przyjemniejszych niż to, czego doąwiadcza Pani teraz.
Z powodu kwarantanny pewnie konsultacja odbędzie się online. Wizyta w postaci zdalnej może odbyć się ze specjalistą pracującym w dowolnej miejscowości ale polecałabym wybrać jednak osobę, która pracuje w Pani okolicy aby po kwarantannie móc kontynuować terapię w bezpośrednim kontakcie. Terapeuta może skierować Panią na konsultację do lekarza ale o tym porozmawiacie już na wizycie. Sama hydroksyzyna może nie wystarczyć aby zmniejszyć objawy. Nauczanie indywidualne może okazać się pomocne ale o tym też powinna Pani porozmawiać z psychoterapeutą. Aby je uzyskać, musi Pani odbyć konsultację u lekarza psychiatry, który wystawi zaświadczenie o potrzebie takiej formy nauczania. Szczegółowe informacje na ten temat uzyska Pani w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pod opieką której znajduje się Pani szkoła. Trzeba tam zadzwonić i zapytać o procedurę. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Emilia Szymanowicz