Od ostatnich kilku miesięcy coraz mniej jem... Nie odczuwam głodu, mam anemię (różnie biorę leki, bo

2 odpowiedzi
Od ostatnich kilku miesięcy coraz mniej jem... Nie odczuwam głodu, mam anemię (różnie biorę leki, bo czasami zapominam), po jedzeniu (zwykle 2 kanapki) czasami czuję jakby pelnosc w brzuchu. Wczoraj nagle zaczął boleć mnie brzuch i byłam bardzo blada na twarzy. Ból ten był jak z głodu, taki kłujący, ciężko mi to wytłumaczyć, po zjedzeniu było trochę lepiej, a z czasem przeszło. Robiło mi się też trochę słabo. Byłam do wieczora tylko po śniadaniu. Ostatnio mam też trochę stresu i nerwów. Ważę różnie, ale w tej chwili ok. 46. 5 kg przy (chyba) 165cm wzrostu... Nie tak dawno ważylam niby ok. 48 kg (możliwe, że waga coś źle pokazała, ale raczej jest sprawna) Skąd ten brak uczucia głodu? Może to być przez nerwy i stres? Mam też nerwicę, ogólnie jestem nerwowym człowiekiem i mam też problemy natury psychologicznej, psychicznej np. Trudności w relacjach z ludźmi, brak wsparcia, miłości, lęk przed ludźmi, wyjściem z domu w miejsce gdzie jest więcej ludzi, miałam ciężką przeszłość itp.
Witam. Dietetyk może Pani pomóc w odżywieniu organizmu i to jest jak najbardziej wskazane w Pani sytuacji, ale nie jest jego rolą stawianie diagnozy wskazującej przyczynę braku łaknienia. Biorąc pod uwagę złożoność problemu, specjalistą z którym należałoby to w pierwszej kolejności skonsultować jest moim zdaniem jednak lekarz psychiatra. Nie wiem też, czy nerwica została u Pani zdiagnozowana przez lekarza psychiatrę, czy leczy ją Pani i jeśli tak, to jakimi metodami - np. czy przyjmuje Pani leki i podjęła jednocześnie psychoterapię. Przyjmowanie tak znikomej ilości pokarmu, brak łaknienia, niedowaga, osłabienie, anemia, brak regularności w przyjmowaniu leków - to wszystko wpływa na stan Pani zdrowia i to nie tylko somatycznego. Sądzę, że nie należy zwlekać i że dobrze by było skonsultować swój problem na początku z lekarzem psychiatrą, w razie konieczności pokieruje Panią także do innego specjalisty. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień dobry, Pani stan może świadczyć o dysfunkcjach przewodu pokarmowego. W zasadzie każdej z jego części. Możemy tu też podejrzewać niewłaściwe działanie nadnerczy, niedokwaszenie żołądka i wiele innych powodôw. Mogę Pani pomoc w odzyskaniu zdrowia. Kontakt do mnie na stronie: klinikazdrowienia.pl. Może Pani także do mnie napisać na: boguslaw.bienias(at)gmail.com Pozdrawiam, Bogusław Bienias