Od kilku miesięcy podczas stosunku ż żoną nie mam pełnego zwodu nawet kiedy ogladamy jakies filmy er

1 odpowiedzi
Od kilku miesięcy podczas stosunku ż żoną nie mam pełnego zwodu nawet kiedy ogladamy jakies filmy erotyczne nie podnieca mnie nic . Moj czlonek nie jest twardy nawed w nocy też czy nawet rano jak wstaje teraz mam ten problem wstydze się przed żoną bo nie mam pełnego zwodu jak mamy się kochać to mi wstyd że nie mam pełnego zwodu .Powiem że nie robiłem żadnych badań ani testów pierwszy raz się odwazylem napisać proszę o pomoc
Dzień dobry,

doceniam, że zwraca się Pan po pomoc. To wymaga dojrzałości i odwagi.
Pisze Pan, że od kilku miesięcy w trakcie zbliżeń nie występuje pełen wzwód. Czy może Pan wskazać dokładniej od mniej więcej ilu miesięcy ma miejsce ta sytuacja? Jednocześnie proszę się zastanowić, czy zaszły wówczas jakiejś okoliczności, które mogły się przyczynić do obecnej trudności. Kolejne pytanie, które jest istotne dot. tego, w ilu próbach zbliżeń występuje trudność z osiągnięciem pełnego wzwodu. Ważne w prawidłowej diagnostyce jest również ustalenie czy pełen wzwód pojawia się na którymkolwiek etapie gry miłosnej i kiedy zanika, a także czy zależy od okoliczności (zbliżenie planowane vs. spontaniczne). Wskazuje Pan na pewne informacje dot. braku lub znacznego zmniejszenia wzwodów nocnych, porannych. To istotna informacji, natomiast brakuje jeszcze innych, by mieć pełniejszy obraz sytuacji i na tej podstawie móc wnioskować na temat ewentualnej dysfunkcji, jej przyczyny i możliwości przeciwdziałania. W trakcie zbierania wywiadu np.: przez psychologa-seksuologa warto ustalić, czy prawdopodobna przyczyna trudności ma charakter psychiczny, biologiczny czy mieszany. Różnicowanie w tym zakresie może wiązać się z prośba o wykonanie konsultacji u lekarzy, by wykluczyć, że przyczyna wiąże się z jakąś chorobą np.: neurologiczną.
Jednocześnie pojawia się kwestia wstydu przed żoną, którym to wątkiem również warto się zaopiekować.
Proszę skorzystać z konsultacji u psychologa-seksuologa, by uzyskać dalsze wskazówki.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek