Od kilku lat zmagam się z trądzikiem. Wypryski występowały głównie na policzkach i czole. Oprócz tyc

9 odpowiedzi
Od kilku lat zmagam się z trądzikiem. Wypryski występowały głównie na policzkach i czole. Oprócz tych miejsc występowały sporadycznie. Jednak ok 3 miesiące temu, nagle cała moja twarz pokryła się czerwonymi krostami podskórnymi, które są nawet swędzące. Później zamieniają się w stany zapalne. Cała moja twarz jest czerwona. Jaka może być przyczyna takiego nagłego wysypu na skórze? Nie zmieniłam w tym czasie diety ani środków do higieny i pielęgnacji.
Dzień dobry. Wszystko przebiega jak w trądziku.a co czynników dających czasem bardzo duże zaostrzenia należy dorzucic hormony tarczycy i hormony płciowe i ewentualnie stres. Wszystkie te czynniki mają olbrzymi wpływ na pracę gruczołów łojowych. Czyli bardziej ,,pracujące " gruczoły łojowe = nasilenie trądziku. podobnie może być po tzw.złej diecie ( słodkie ,smażone i tłuste ) ale w znacznie mniejszym stopniu. Sugestia ,oprócz zmiany leczenia ,które nie radzi sobie z tą sytuacją ,należy zrobić badania - tsh,fT3,LH,FSH,estradiol ,progesteron,testosteron,DHEA,prolaktyna.
I winny powyższej sytuacji powinien się znależć. Czy to będzie zadenie dla dermatologa,endkrynologa dowiemy się po badaniach.
Z powazaniem dr Piotr Mazur.

Witam
Należy pogłębic wywiad i dokładnie ocenic skóre. Byc moze powodem zaostrzenia mógł byc stres lub zaburzenia hormonalne. Skoro skora nie odpowiada juz na leczenie miejscowe mozna pomyslec o leczeniu ogólnym
Pozdrawiam
Witam,
należy dokładnie prześledzić wszystkie preparaty pielegnacyjne, bazy do makijażu itp.
Dodatkowo proponuję wykonać badania laboratoryjne z oznaczeniem hormonów -TSH.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, może to być na podłożu hormonalnym, najlepiej z problemem udać się na wizytę do dermatologa, pozdrawiam
Dzień dobry,
Zapraszam na konsultację
Marcin Zakrzewski
Dzień dobry,
Trądzik różowaty, nie leczony, jest chorobą nieuchronnie postępującą, tak więc stopniowe zaostrzenie się choroby jest niejako oczekiwane. Natomiast przy nagłym zaostrzeniu warto wykonać diagnostykę w kierunku Demodex folliculorum.
Proszę zgłosić się do specjalisty dermatologa. Należy przeprowadzić szczegółowy wywiad , badanie oraz niezbędne będzie wykonanie badań laboratoryjnych. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Zaostrzenia zmian trądzikowych mogą mieć podłoże wieloczynnikowe m.in kosmetyki dieta leki. Proponuję konsultację w gabinecie celem szczegółowego badania oraz dobrania optymalnej formy terapii. Zapraszam
Dzień dobry.
Przyczyną zaostrzenia zmian trądzikowych mogą być leki, pokarm, kosmetyki. Sam trądzik różowaty może mieć charakter postępujący.
Proponuję zgłosić się do dermatologa. Należy zebrać wywiad i zrobić szczegółowe badania.
pozdrawiam
Marek Laskowski