Od kilku dni odczuwam ból podczas jedzenia czegoś twardszego. Co to może być ? Nie widać nic gołym o

10 odpowiedzi
Od kilku dni odczuwam ból podczas jedzenia czegoś twardszego. Co to może być ? Nie widać nic gołym okiem.
Dzień dobry, bez zdjęcia i badania wewnątrzustnego, trudno odpowiedzieć na Pani. Może to być za wysokie wypełnienie, stan zapalny tkanek okołowierzchołlkowych, wyrzynająca się ósemka, która uciska na sąsiadujące zęby itd. Proszę zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam dr Kręcisz

Witam, może to wskazywać na szereg chorob- od zapalenia okostnej, zapalenie przyzebia po chroniczne problemy w stawie skroniowo-zuchwowym. Polecam dobra diagnostykę i badanie j.ustnej z rentgenem.
Dzień dobry, najczęstszą przyczyną są resztki pokarmowe między zębami lub odsłonięta zębina, która reaguje intesywniej na bodźce, a czasmi zbyt wysokie wypełnienie. ,,Gołym okiem" tego sie nie zobaczy. Proszę zgłosic się do stomatologa, który sprawdzi przyczyne i zniweluje dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Proszę zgłosić się do lekarza stomatologa w celu badania bo nie podała Pani żadnych objawów sugerujacych konkretną jednostkę chorobową.
Witam!
Odpowiedzi może być wiele w zależności od badania pacjenta.
Aby uzyskać autorytatywną odpowiedź należy udać się do lekarza specjalisty stomatologa i poddać się badaniu podmiotowemu i przedmiotowemu.
Oznacza to badanie pacjenta na fotelu stomatologicznym oraz wykonanie odpowiednich zdjęć rtg. Tyko w ten sposób uzyska Pani/Pan odpowiedź na swoje pytanie i przy okazji będzie możliwość zbadania całej jamy ustnej i określenie innych potrzeb leczniczych.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Dzień dobry,
niestety ten rodzaj dolegliwości może występować w bardzo wielu przypadkach i bez dalszej diagnostyki nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czym jest spowodowany. Proszę się jak najszybciej zgłosić do stomatologa celem dokładniejszego badania.
Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Bez zdjęcia RTG i badania ciężko stwierdzić.
Może to być próchnica, ale może to być też przeciążenie zęba, pęknięcie lub stan zapalny wokół zęba. Trzeba jak najszybciej udać się do stomatologa, ponieważ zwykle im dłużej zwlekamy, tym trudniejsze i bardziej kosztowne jest leczenie.
zapalenie ozębnej
Niestety, potrzebna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, Powodów opisanego objawu może być wiele. Pozdrawiam
Dzień dobry najrozsądniej będzie zgłosić się na badanie kontrolne do stomatologa, który będzie w stanie ocenić rodzaj przyczyny dolegliwości