Od kad pamiętam mam problem z nerwami, bardzo szybko wybucham, jestem ciągle poddenerwowany, czesto

6 odpowiedzi
Od kad pamiętam mam problem z nerwami, bardzo szybko wybucham, jestem ciągle poddenerwowany, czesto szybko sie irytuje, do tego w sytuacji stresowej, typu kłótnia, sytuacja problematyczna itp, moje ciało zaczyna sie trzasc, rece, kolana, problem z wymową, przyspieszony oddech. Gdzie moge się udać, zeby uzyskać pomoc ? Chciałbym to jakoś opanowac.
Dzień dobry. Z Pana opisu wydaje się że ma Pan dość typowy problem jak radzić sobie ze stresem zwłaszcza z jego charakterystycznymi objawami emocjonalnymi. Pisze Pan że Pana zachowanie ulega szybkiej dezorganizacji pod wpływem napięcia. Można temu skutecznie zaradzić. Na początek wystarczy opanować kilka technik oddechowych. Jednak długofalowe rozwiązanie raczej wiąże się z przepracowaniem przyczyn takiego stanu rzeczy a to wymaga kilku wizyt u psychoterapeutu i rozmowy o tym. Zapraszam do współpracy już teraz. Pozdrawiam serdecznie Ewa Lawicka Szczech

Dzień dobry. Myślę, że warto przy takich objawach skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą. Często żyjemy w dużym napięciu i stresie, nie odpoczywamy bądź jakość tego odpoczynku jest słaba. Psychoterapia może pomóc przyjrzeć się naszemu życiu i skłonić do refleksji, a co za tym idzie do koniecznych zmian.
Życzę wszystkiego dobrego!
Trudności z regulacją emocji mogą wynikać z braku umiejętności rozpoznawania swoich emocji, reakcji na daną sytuację czy też myśli. Proponuję konsultację z psychologiem poznawczo-behawioralnym. Umiejętności można wyćwiczyć. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
To bardzo dobrze, że Pan chce to opanować. Z doświadczenia wiem, że nad nerwami można skutecznie pracować. Po pierwsze warto sprawdzić, dlaczego Pan reaguje aż tak nerwowo, jaka jest tego przyczyna, a po drugie nauczyć się trochę inaczej reagować na złość czy stres. Zdecydowanie warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty.
Witam Pana. Z wstępnego ogólnego opisu wnioskuję, iż ma Pan problem z radzeniem sobie w sytuacji stresu, z monitorowaniem i samoregulacją stanu emocji. Boi się Pan utraty kontroli nad ekspresją. Prawdopodobnie ma Pan niską samoocenę oraz jest zależny od opinii osób z otoczenia. Możliwe są także inne problemy, które rozeznać i zdiagnozować można w kontakcie ze specjalistą psychiatrą lub psychologiem. Zalecam taki kontakt. Leszek Suligowski
Witam serdecznie, nawiązując do przestawionego przez Pana opisu, wynika, że prawdopodobnie pojawiają się trudności w radzeniu sobie ze stresem. Najważniejsze jest rozpoznanie tych sytuacji, a potem znalezienie nowych sposób radzenia sobie ze stresem.
Serdecznie zapraszam i pozdrawiam