Od dłuższego czasu mam problem z moim trzyletnim synkiem. Mam wrażenie że on boi sie obcych ludzi ,

1 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam problem z moim trzyletnim synkiem. Mam wrażenie że on boi sie obcych ludzi , nikt obcy nie może się do niego odezwać czy nawet spojrzec bo ten wpada w szał krzyczy ucieka... u doktora szał krzyk płacz non stop. W domu też czasem nawet jak przyjdzie babcia to mowi nie patrz na mnie a jak się odezwie to znowu szał. Nie zawsze tak jest, ale teraz coraz częściej. Nie poszedł do przedszkola , bo był strasznie do mnie przywiązany i się bałam ze będzie straszna histeria. Ogólnie to pogodne mądre dziecko , ale musi kogoś poznać żeby się przekonać. Pytam się czemu się tak zachowuje a on że nie wiem ? Myślę że od urodzenia był bardzo nerwowy , kolki, płacz, bicie się po głowie w napadach histerii ...
Z opisu wynika, że dziecko bardzo szybko osiąga wysoki poziom odczuwanych emocji - nie inaczej jest z lękiem. Może to być specyfika jego układu nerwowego, jednak należałoby tu dowiedzieć się więcej o codzienności i życiu dziecka. Z pewnością potrzebuje takiego środowiska, w którym będzie w sposób bezpieczny mógł pokonywać kolejne wyzwania rozwojowe (również lęk przed separacją). Można rozważyć kilka konsultacji z psychologiem dziecięcym, który (poza obserwacją / obserwacjami dziecka) wesprze rodzica w wyzwaniach związanych z wychowaniem i wyciszaniem dziecka.