Od czego zależy wielkość jąder?

5 odpowiedzi
Witam. Czy jądra zawsze są tej samej wielkości? Czy mogą różnić się rozmiarem? Czy podczas stosunku zmniejszają się one i mogą się np. schować?
Jądra mogą być odmiennej wielkości. Wielkość jądra może pośrednio świadczyć o jego wydolności. Jeśli chowają sie do kanału pachwinowego to wymagają bliższej obserwacji urologicznej. Pozdrawiam

Dzień dobry, jadra nie muszą być tej samej wielkości, ale w przypadku wątpliwości sugeruje wykonanie USG jader zeby nie przegapić zadnej choroby. Pozdrawiam
Witam
Jądra mogą się różnić wielkością.Ta różnica nie powinna byś jednak duża.Większa różnica występuje w przypadku zaniku jednego z jąder,na przykład w wyniku skrętu jądra ,opóźnionego zstąpienia do moszny czy też zapalenia.
Duża różnica wielkości występuje w przypadku wodniakami jądra.Jeżeli jedno z jąder powiększa się zauważalnie ,należy udać się do urologa celem wykonania USG jąder i wykluczenia choroby nowotworowej.
Witam, jądra mogą nieznacznie różnić się wielkością, w trakcie kopulacji jądra nie ulegają zmniejszeniu, natomiast dochodzi do skurczu mięśnia dźwigacza jąder i są one "podciągane", dlatego też mogą wydawać się mniejsze. Do oceny samej struktury narządu najlepszą metodą diagnostyczną będzie badanie USG, na które zapraszam.
Pozdrawiam
lek. wet. Adam Cyniak
witam, u zwierząt różnica w wielkości jąder z reguły wiąże się z procesem chorobowym (stanem zapalnym lub nowotworowym) dlatego nie należy bagatelizować takiego objawu i wykonać dodatkowe badania takie jak np usg.