Od 6 lat nie mogę schudnąć po ciąży. Zawsze ważyłam 52 kg teraz 64. Pracuje po 12 h jednak siedzącą

2 odpowiedzi
Od 6 lat nie mogę schudnąć po ciąży. Zawsze ważyłam 52 kg teraz 64. Pracuje po 12 h jednak siedzącą pracą co nie oznacza, że wcale nie mam ruchu. Moje żywienie wygląda tak śniadanie kromka ciemnego pieczywa z chuda szynka i warzywami, potem od 12 do 16 jem jabłko, marchewkę i jakiś inny owoc. Koło 17 jem zupę, zupy są bez śmietany. Wypijam 2.5 l wody, jedna kawa z mlekiem pół łyżeczki cukru, herbata zielona lub mięta. Mam często wzdęcia. Byłam u gastrolog wszystko jest dobrze. Czuję się źle z tymi kg, chciałabym schudnąć chociaż 5 kg. Słodycze? Sporadycznie, mam silna wolę. Wszystkie badania są dobre, hormony, cukier itd. Co robić? Wypróżniam się co 3 dni.
Dzień dobry, przyczyn takiej sytuacji może być wiele - nie tylko mała ilość ruchu czy nieregularne, za małe posiłki w ciągu dnia ale również stres, niewyspanie i brak odpowiedniej regeneracji. Po tak krótkim opisie ciężko jest jednoznacznie wskazać kierunek działania. Serdecznie zapraszam na konsultację podczas której precyzyjnie przeanalizujemy obecną sytuację i ustalimy jakie kroki należy podjąć w Pani przypadku aby osiągnąć zamierzony efekt. Pozdrawiam serdecznie, Nannette Sierant

Dzień dobry, trudności z redukcją masy ciała mogą wynikać z niedoszacowania kalorii, które Pani spożywa w ciągu dnia. Warto skonsultować się z dietetykiem, z którym wspólnie przeanalizujecie Pani sposób odżywiania (najlepiej na podstawie dzienniczka żywieniowego). Na tej podstawie dietetyk zaproponuje zmiany, które powinna Pani wprowadzić do swojego odżywiania, aby osiągnąć swój cel. Warto także na wizycie uwzględnić kwestie psychologiczne (np. jedzenie pod wpływem stresu), które także mogą mieć wpływ na Pani sposób odżywiania się.