Od 3ms. życia podaje synkowi mleko Emfamil premium 1 .Dwa tygodnie temu przeszliśmy na emfamil 2syne

2 odpowiedzi
Od 3ms. życia podaje synkowi mleko Emfamil premium 1 .Dwa tygodnie temu przeszliśmy na emfamil 2synek skończył 6 ms. no i zaczęły się problemy z kupką robi kupę co 2/3dni o ile można nazwać to robieniem kupa jest bardzo twarda krzyczy i płacze no widać że bardzo mu ciężko.
Czy mamy wrócić do mleka 1 czy jakoś przetrwać czy może zmienić mleko? Dodam że stopniowo wdrażamy już inne produkty ale nie jest chętny do jedzenia więc myślę że raczej jest to spowodowane zmiana mleka.Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.
Witam, może Pani spróbować wrócić do mleka 1 i zobaczyć, czy stolce wrócą do normy. Jeżeli tak, to należy podjąć kolejną próbę wdrożenia mleka 2 za 2-3 miesiące (o ile dziecko dobrze przybiera na wadze).
Jeżeli nie będzie poprawy, to znaczy, że trzeba szukać innej przyczyny zaparć. Serdecznie pozdrawiam. A. Piotrowska

Witam. Ma Pani szereg możliwości - po pierwsze wrócić do poprzedniej mieszanki. Po drugie może Pani zmienić mieszankę. Ale też powinna Pani wprowadzić soki jarzynowe, np. sok z marchwi i buraka - to na pewno pomoże w regulacji pracy jelit a co najważniejsze, w ten sposób dostarczy Pani dziecku niezbędne składowe tzw. budulcowe.
Pozdrawiam Dr J.Czelej