Od 2 lat lecze się na nerwicę lękową. Aktualnie nie zażywam leków. Do tej pory brałem tylko asertin

2 odpowiedzi
Od 2 lat lecze się na nerwicę lękową. Aktualnie nie zażywam leków. Do tej pory brałem tylko asertin oraz brintellix. Krótko i w małych dawkach. Od lutego br. uczęszczam na psychoterapie. Ogólnie myśle ,że zrobiłem wiele kroków do przodu w tym "długim maratonie" dojścia do zdrowia. Nurtuje mnie jedno pytanie. Często czuje się bardzo słaby fizycznie. Po przebiegnięciu dystansu 100m odczuwam spore zmęczenie. Dziś graliśmy w piłkę " amatorsko przy domu" prawie wgl nie biegaliśmy a czułęm się strasznie. Czułem b. duże osłabienie. Wręcz miałem wrażenie ,że zaraz strace przytomność. Czułem ,że serce bije dziwnie, nie równo. Oczywiście nauczyłem się ,że to jeden z objawów nerwicy. Moje serce jest OK, tak powiedział kardiolog kilka miesiecy temu. Moje pytanie to "Czy w przebiegu nerwicy lepiej nie uprawiać sportu?" " Czy lepiej poczekać aż moj organizm wróci do pełnego zdrowia i wtedy wrócić do wysiłku?" Dodam ,że przed chorobą miałem mnóstwo siły i bardzo dobrą kondycje. W trakcie leczenia, szczególnie podczas brania leków miałem kilka takich momentow ,ze czułem powrót mojej dużej siły i kondycji, były to momenty ale czułęm to bardzo wyraźnie. Leki odstawiłem ponieważ podczas ich stoswania czułem się lepiej ale nie miałęm chęci na psychoterapię, bez leków bardziej przykładam się do pracy z moją terapeutką. Mój wiek to 30 lat. Dziękuje oraz Pozdrawiam
Jest pan młodym człowiekiem. Mało prawdopodobna jest jakaś istotna przyczyna patofizjologiczna obniżonej tolerancji wysiłku, raczej wytrenowanie. Jednak oczywiście należy wykonać podstawowe badania biochemiczne krwi, diagnostykę rozszerzyć o rtg klatki piersiowej oraz o test wysiłkowy i echo serca. Należy pamiętać, że umiarkowany, systematyczny wysiłek fizyczny, zbilansowana dieta, wywołują wzrost stężenia endorfin i szybsze pokonanie depresji.

Witam. Mimo sugestii kardiologicznych o zdrowym sercu zasadne byłoby wykonać Holter EKG, Echo i badania biochemiczne.