Chciałbym się dowiedzieć, moja dziewczyna mnie wystraszyła, ponieważ ma niedoczynność tarczycy na po
1
odpowiedzi
Chciałbym się dowiedzieć, moja dziewczyna mnie wystraszyła, ponieważ ma niedoczynność tarczycy na poziomie tsh 9 A jest w 3 miesiącu w ciąży. Czytałem, że jest to niepokojące bo dziecko może się nie rozwijać prawidłowo. Lekarza ma dopiero za 3 tyg i chciałbym się dowiedzieć jakie prawidłowe kroki można robić w tym kierunku aby wszystko było w jak najlepszym porządku. Tabletki które bierze to euthyroks 100. Prosze o fachową opinię na ten temat, czy powinienem się martwić czy może jest jakaś nadzieja, że moje dziecko urodzi się w pełni sprawne. Z góry dziękuję.
Dzień dobry,
Wartość TSH jest za wysoka, zwłaszcza wobec stanu w którym jest Pana partnerka, tj. ciąży.
Kobiety ciężarne powinny mieść wartość TSH poniżej 2,5uIU/ml, a taki wynik osiągamy zwykle terapią hormonalną (l-tyroksyna = Euthyrox, Letrox, Eltroxin).
Jeśli pacjentka przed zajściem w ciążę chorowała na niedoczynność tarczycy, to w ciąży powinno się zwiększyć dawkę nawet o 50%. Jeśli scenariusz jest taki, że przed zajściem w ciążę Pana partnerka przyjmowała dawkę Euthyrox N 100 1x1 tabl., to w obecnej sytuacji proponuję zwiększenie dawkowania Euthyrox N 100 do 1x 1,5 tabl. (czyli dawka dobowa 150 mcg).
Proponuję wcześniejszą ocenę endokrynologiczną niż tą zaplanowaną za 3 tygodnie.
W razie wątpliwości lub pytań, pozostaję do dyspozycji.
Z poważaniem,
MTabin
Wartość TSH jest za wysoka, zwłaszcza wobec stanu w którym jest Pana partnerka, tj. ciąży.
Kobiety ciężarne powinny mieść wartość TSH poniżej 2,5uIU/ml, a taki wynik osiągamy zwykle terapią hormonalną (l-tyroksyna = Euthyrox, Letrox, Eltroxin).
Jeśli pacjentka przed zajściem w ciążę chorowała na niedoczynność tarczycy, to w ciąży powinno się zwiększyć dawkę nawet o 50%. Jeśli scenariusz jest taki, że przed zajściem w ciążę Pana partnerka przyjmowała dawkę Euthyrox N 100 1x1 tabl., to w obecnej sytuacji proponuję zwiększenie dawkowania Euthyrox N 100 do 1x 1,5 tabl. (czyli dawka dobowa 150 mcg).
Proponuję wcześniejszą ocenę endokrynologiczną niż tą zaplanowaną za 3 tygodnie.
W razie wątpliwości lub pytań, pozostaję do dyspozycji.
Z poważaniem,
MTabin
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Czy badanie spect mózgu pozwala na potwierdzenie schizofrenii?
- Jestem w 21 tygodniu ciazy. W tamtym tygodniu miałam szczepienie na koklusz. To że bolała mnie ręką kilka dni to dowiedziałam się że to normalny skutek uboczny. Ale moje pytanie brzmi czy bóle głowy od 4 dni może być skutkiem tej szczepionki?
- Od kilku miesięcy cierpię na nerwicę lękową. Zaczęło się od tego, że powoli dzień po dniu zaczęłam czuć się niekomfortowo poza domem, wolałam zostać, zamawiać jedzenie zamiast robić zakupy, etc. W międzyczasie czułam, że zaczyna towarzyszyć mi uczucie posiadania czegoś w gardle (jakby kawałka…
- Moja mama l.50 ma poważne bóle w dolnej części kręgosłupa, które promieniują do obu nóg, najczęściej do kolan ale również i do stóp. USG stawu biodrowego prawego wykazało: prawidłową ilość płynu, nieduże zmiany zwyrodnieniowe przy krawędziach panewki kości biodrowej w postaci osteofitów od strony…
- Leteralizacja rzeki z uszkodzeniem mpfl wizytę mam u lekarza dopiero w 2020r w lutym czy mam chodzić w ortezie co ten wynik rezonansu oznacza
- Witam dostałam opis rezonansu byl wykonywany kontrolnie ze względu na torbiel szyszynki, oprócz tego częste bole glowy, bezsenność, omdlenia. Proszę o interpretację wyniku: Zaniki korowe z poszerzeniem przymozgowych przestrzeni płynowych. W prawym płacie czołowym pojedyncze drobne ognisko…
- Mam pytanie co to moze byc jak ruszam ręką do góry to slysze jak cos mi przeskakuje,czy mam cos naderwane.prosze o szybka odpowiedz
- Syn ma 15lat I moli go kosc od ramienia -wystajaca a zewnetrznej strony.Grze udac sie do lekarza?
- Mam problem z dobraniem prawidłowych tabletek antykoncepcyjnych. Przyjmowałam już Vibin, który zadziałał na mnie fatalnie i z racji tego że nie skończyłam blistra przeszłam 3msc przerwę, a następnie zaczęłam przyjmować kontracept. Ten wywołał u mnie nawracające afty, infekcję moczową i intymną.…
- Zrobilo mi się znamię na czole jestem w 39 tyg ciąży
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.