Od 10 lat mam nieprawidłowe relacje z jedzeniem - częste stosowanie diety, głodówek, prowokowanie wy

2 odpowiedzi
Od 10 lat mam nieprawidłowe relacje z jedzeniem - częste stosowanie diety, głodówek, prowokowanie wymiotów po posiłkach powodujących u mnie wyrzuty sumienia. Ml wrażenie, że zaczyna mnie to przerastać i chciałabym w końcu coś z tym zrobić, ale nie bardzo wiem, od czego zacząć. Powinnam pójść do psychiatry? Psychologa? Psychoterapeuty? A może uderzyć jeszcze z innej strony? Jak przełamać swój wstyd przed zwiedzeniem się?
Juz to Pani zrobila !!! Podzielila sie juz tym z nami - czytelnikami tego forum. Wg mnie to byl wazny krok. Wstyd to wlasnie najczesciej towarzyszaca emocja w zaburzeniach odzywiania. To zrozumiale, ze Pani tak siebie przezywa. Jesli Pani BMI>15 to sugeruje konsultacje i podjecie psychoterapii. BMI<15 to powazna sprawa i NIEZWLOCZNIE prosze udac sie do psychiatry. Zycze utrzymania sie w przelomowych zmianach (jak dotychczas) !!!

Witam, 10 lat to długo. Bardzo się cieszę, że chce się Pani zmierzyć problemem, szkoda kolejnych 10 lat na takie zmagania. Proszę się udać w pierwszej kolejności na konsultację psychiatryczną (nie trzeba skierowania). W zależności od diagnozy oraz oceny nasilenia objawów może, nie musi, zostać włączone leczenie. Następny krok to psychoterapia. Najlepiej wybrać psychoterapeutę, lub psychologa-psychoterapeutę, ważniejszy jest wybór nurtu w jakim będą prowadzone spotkania, bo narzędzia terapii różnią się między sobą.

Powodzenia! :-)

Aleksandra Zaród