Niska samoocena

16 odpowiedzi
Witam. Od zawsze borykałam się z niską samooceną, jednak od pewnego czasu do tego,ze nie jestem w stanie uwierzyć w własne możliwości, zawsze coś jest nie tak, doszło od pewnego czasu ( około pół roku temu ) wahanie nastroju. Stałam się bardzo płaczliwa, nie mogę słuchać jak ktoś z moich bliskich mówi o mnie dobrze, że jestem super i inne podobne pozytywne komentarze reaguje płaczem. Dlatego zastanawiam się co mogłabym z tym zrobić, bo nie chcę aby moje zachowanie było dla kogoś utrapieniem. Czy konieczna jest wizyta u psychologa?
Witam, biorąc pod uwagę objawy które Pani opisuje chciałabym, żeby zrobiła Pani sobie prosty test Skala Depresji Becka i w zależności od uzyskanego wyniku odpowiednio zadziałała. Wizyta u psychologa może pomóc w dokładnym zdefiniowaniu problemu i poszukaniu sposobów poradzenia sobie z nim. Joanna Frąckowiak

Myślę, że warto się uwolnić od ciężaru obniżonej samooceny- właśnie przez psychoterapię.
Mimo lepszych momentów, konsekwencje niskiej samooceny prawdopodobnie będą się regularnie pojawiać w naszym życiu, póki nie przepracujemy dobrze tego tematu. Warto zrobić to dla siebie, ale też dla relacji z bliskimi.
Warto zastanowić się nad przyczyną niskiej samooceny- może w niej tkwi klucz do zmiany myślenia o sobie. Jeżeli do tej pory myślenie jest ciągle na starym torze, to warto skonsultować potrzebę zmiany z psychologiem. Powodzenia!
Z pewnością warto byłoby przyjrzeć się samoocenie bliżej oraz ustalić źródła takiego samopoczucia. Wtedy łatwiej będzie Pani zmienić taki stan rzeczy. Czasami samo uświadomienie sobie problemu, jego źródeł i konsekwencji wystarcza by postrzegać siebie inaczej i odczuwać większy komfort. Może Pani zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty.
Witam serdecznie,
w przypadku takiej sytuacji faktycznie proponowałabym wizytę u psychologa, ponieważ sprawa staje dość poważna ze względu na wahania nastroju. Zawsze lepiej skonsultować się ze specjalistą, który podpowie, co można w tej sytuacji zrobić i jakie będą najlepsze kroki. Wtedy Pani może zadecydować, co dalej.
Pozdrawiam
Honorata Ruban
Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychologicznej, aby porozmawiać o Pani samopoczuciu i określić sposoby pracy, mającej na celu ustabilizować nastrój i wzmocnić samoocenę. Powodzenia!
Dzień dobry, jeśli ma Pani taką możliwość, proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty. W czasie terapii będzie Pani mogła w bezpiecznych warunkach przyjrzeć się swoim emocjom i poszukać odpowiedzi, co jest ich przyczyną. Warto to zrobić dla siebie, a nie dla innych. Pozdrawiam Panią serdecznie. Katarzyna Zalewska
Dzień dobry,
obraz własnej osoby może mieć wpływ na wiele sfer naszego funkcjonowania: rodzinną, zawodową, społeczną, poznawczą. Właściwa samoocena pozwala skutecznie radzić sobie z trudnościami dnia codziennego. Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem. Rozmowa ze specjalistą, wsparta odpowiednią diagnostyką, pozwoli właściwie ocenić problem i ustalić optymalne formy wsparcia. Pozdrawiam.

Maciej Krzymowski – psycholog, seksuolog, diagnostyk
Witam, warto skorzystać z rozmowy z psychologiem, aby zastanowić się nad podłożem zachowań, jak sobie radzić z trudnościami. Pozdrawiam serdecznie
Konieczna- nie, ale jeśli czuje Pani, że sama nie bardzo daje sobie z tym radę to jak najbardziej TAK.
To w jaki sposób myśli Pani o samej sobie, niska samoocena nie wzięła się znikąd, warto ją/ je namierzyć i skonfrontować.
Zapraszam
Witam,zachęcam do umówienia się na konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą. Zdecydowanie może to pomóc w rozwiązaniu Pani trudności.
Witam Panią
Z takim problemem jakim jest niska samoocena da się popracować. Ponieważ jest to dla Pani problemem to myślę, że warto byłoby rozważyć konsultację u psychologa. Wspólnie ze specjalistą ustalicie nad czym warto popracować.
Trzymam kciuki i życzę powodzenia
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry Pani, polecam spotkanie z psychologiem aby popracować nad podniesieniem swojego poczucia własnej wartości. pozdrawiam serdecznie ajkczaja&gmail.com
Witam
z jakiegoś powodu, być może związanego ze zmianą w Pani życiu nasiliły się negatywne reakcje, choć pisze Pani że od zawsze się borykała z niską samooceną. Niska samoocena ma wpływ na nasze relacje z innymi ludźmi i to nie dotyczy tylko relacji w bliskich związkach, gdyż jeśli sami nie umiemy kochać i szanować siebie, trudno oczekiwać tego od innych. Poczucie własnej wartości budujemy przez cale swoje życie, jednak jego najwcześniejszym i najważniejszym źródłem jest dzieciństwo. Jeśli nie zostaliśmy w nie "wyposażeni" jesteśmy dużo bardziej wraźliwi na krytykę, obawiamy się nowych sytuacji, innych ludzi, oceny otoczenia i nie wierzymy w swoją siłę. A te elementy są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania w otoczeniu i harmonii w życiu. Terapia pozwoli Pani zrozumieć z czego wynika niska samoocena i pomoże w odbudowaniu prawidłowego obrazu siebie. Życzę odwagi!
Pozdrawiam Leszek Jaroszewski
Gabinet ARCHE
Dzień dobry,
Polecam wizytę u psychologa/psychoterapeuty, ponieważ z tego co Pani mówi, dotychczasowe próby poradzenia sobie samodzielnie nie odniosły skutku. Specjalista po dokładnym zebraniu wywiadu dobierze najskuteczniejszą formę pomocy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Witam serdecznie!
Jeśli czuje się Pani źle ze swoimi emocjami oraz zachowaniem i przeszkadza to Pani na co dzień to warto udać się do psychologa. Czasami warto spojrzeć na naszą sytuację z innej perspektywy, uświadomić sobie swoje własne zasoby i zacząć z nich korzystać :) Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!
Milena Wyszyńska