niezdiagnozowane bóle stóp

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
W lipcu cierpiałam na ostry ból grzbietu lewej stopy, uniemożliwiający chodzenie. Nie było wcześniej urazu, ale sporo tańca, fitnessu, roweru. Lekarz stwierdził przeciążenie i stan zapalny ścięgien. RTG nic nie wykazało. Po około 3 tygodniach i ketonalu w sprayu ból minął.
W październiku problem powrócił znowu w lewej stopie, ale ostry ból wystąpił pod spodem stopy. Promieniuje do przodu stopy i grzbietu. Znowu nie było żadnego urazu, umiarkowana aktywność fizyczna 2-3x w tygodniu. Ból jakby przód spodu stopy pokrywały siniaki.
Po ok. 3 tygodniach od tego momentu, bez urazu, przy zerowej aktywności fizycznej wystąpił kłujący ostry ból prawej stopy po zewnętrznej stronie, promieniujący od dołu do kostki lub odwrotnie. Uniemożliwiał chodzenie.
Teraz, m.in. po ketonalu w sprayu jest już lepiej, ale obie stopy bolą podczas chodzenia w stopniu umiarkowanym i ból ani się nie zmniejsza ani nie zwiększa od około 2 tygodni. Smaruję już ponad miesiąc przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi maściami. Poprawa nastąpiła dopiero po zastosowaniu wkładek ortopedycznych z pelotą metatarsalną, ale teraz już nie odczuwam tej ulgi.
Jestem umówiona do Pana na wizytę za tydzień, 24-11-2016. Czy wskazane będzie wykonanie badania usg podczas wizyty? Czy przed wizytą powinnam może zrobić jakieś badania?
Dzień dobry. Jeśli bedzie koniecznośc wykonania USG zrobimy je podczas badania. Proszę zabrać ze sobą rtg . Pozdrawiam i do zobaczenia PG