nietypowe krwawienie miesięczne

5 odpowiedzi
Witam, otóż 04.06 współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia,mam 22 lata i według mojego kalendarzyka wypadały na wtedy dni płodne (cykle mam regularne 28 dni) , śluz również na to wskazywał. Do wytrysku w pochwie nie doszło, ale jak wiadomo to żadna gwarancja bezpieczeństwa. Od jakiegoś czasu miałam problemy z suchością pochwy i zostały mi przepisane globulki mucovagin, które stosuję dwa razy w tygodniu. 3 miesiące temu zaprzestałam brać tabletki antykoncepcyjne, gdyż podejrzewałam, że to właśnie one wywołały u mnie ową suchość pochwy. Natomiast w tym miesiącu po owym współżyciu miesiączka, którą dostałam objawia się dość dziwnie. Po pierwsze pojawiła się 4 dni wcześniej, czyli 14.06. Zazwyczaj okresy mam dość skąpe, aczkolwiek ten jest jeszcze łagodniejszy, krew wygląda jak mieszanka śluzu i krwi, jest czerwono-różowa i nie ma żadnych skrzepów, których zazwyczaj mam bardzo dużo. Zazwyczaj miesiączki mam też bardzo bolesne, ta jednak obyła się bez większych bólów, jedynie lekkie skurcze na samym początku, nie bolą mnie również piersi tak jak jest to zazwyczaj. Stąd moje pytanie czym może być taki przypadek spowodowany? Dodam również, że miałam ostatnio sporo stresów, więc podejrzewam, że to mógłby być powód, jednak nie wiem jak wyjaśnić resztę objawów. Czy jest to może objaw ustabilizowania się cykli po odstawieniu tabletek, jednak już od pierwszego miesiąca po wystąpieniu krwawienia z odstawienia krwawienie przychodziło jak w zegarku? Czy może prawdopodobieństwo ciąży?
Witam,
W tym wypadku należy wykonać beta HCG z krwi , gdy będzie ujemne powtórzyć je za 7 dni - gdy ujemne ciąża wykluczona. Należy poczekać przez 2-3 cykle i gdy będą nadal zaburzenia przeprowadzić diagnostykę.
z poważaniem
Tomasz Łabiak

Szanowna Pani.
W pierwszej kolejności proszę sprawdzić przy użyciu testu czy to nie ciąża. Jeżeli nie to poobserwować 2-3 cykle. Jeżeli się unormuje to się proszę nie martwić, Jeżeli nie należy udać się do lekarza w celu wykonania niezbędnych badań.
Pozdrawiam SK.
Proszę zrobić test ciążowy.
Szanowna Pani
To tylko moja osobista sugestia; liczne problemy, nie radzę rozwiązywać ich drogą internetową. Oczywiście to Pani wybór. Być może do zobaczenia
Szanowna Pani, po odstawieniu antykoncepcji cykle przez pewien czas mogą różnić się z uwagi na zmiany hormonalne. Zakres zmian może być duży: od braku owulacji i wtórnego braku miesiączki po nieprawidłowe krwawienia maciczne. Jeżeli cykle będą dłużej budzić Pani wątpliwości wskazana jest konsultacja ginekologiczna z USG. Pozdrawiam.