Nieregularne miesiączki, problemy hormonalne

6 odpowiedzi
Przy jakiej różnicy w długościach cyklu możemy mówić o nieregularnych miesiączkach? Czy takie długości cyklu jak moje to już powód do niepokoju: 30, 34, 24, 29, 28,29, 31, 28, 29 (zestawienie z ostatniego roku)? Dodatkowo borykam się z takimi problemami jak trądzik i nadmierne owłosieniem, czy może mieć to podłoże hormonalne? Na jakie badania warto się zdecydować?
Bardziej bym tu zwróciła uwagę na nadmierne owłosienie i trądzik. Te nieregularności nie są bardzo duże. Warto zrobić sobie w 2-3 dniu miesiaczki badanie testosteronu. I konieczne badanie ginekologiczne i USG.

Różnica do 6 dni jest najczęściej traktowane jako norma ale trądzik i hirsutyzm sugeruje zespół PCO/ policystyczne jajniki. Wskazane USG przezpochwowe, ocena poziomu wolnego testosteronu FAI i 17 OH progesteronu.
Badanie hormonalne występują niekiedy prawidłowo a objawy kliniczne pozostają...
Wówczas warto zastosować leczenie. ale trzeba podchodzić indywidualnie do problemu. BD
Szanowna Pani, jeżeli cokolwiek w Pani zdrowiu Panią niepokoi, powinna Pani udać się do lekarza. O skali nieprawidłowości można byłoby się wypowiedzieć przy szczegółowym przeanalizowaniu Pani przypadku. Proszę też pamietać, że o tym jakie badania ma wykonać pacjent decyduje lekarz.
Takie długości cyklu są jeszcze całkiem przyzwoite . Najważniejsze ze miesiączki są ...Pani dodatkowe objawy mogą mieć związek z nadmiarem testosteronu . Konieczna byłaby wizyta lekarska .Pozdrawiam ! Grzegorz Wodzyński
Jeśli chodzi o długość cyklu to tu nie ma niepokoju. Nadmierne owłosienie i trądzik mogą mieć podłoże hormonalne. Trzeba to zdjagnzować.