Czy usg przez powłoki brzuszne może być bardziej wiarygodne?

6 odpowiedzi
Witam. Czy istnieje możliwość, że lekarz nie zauważy torbieli o średnicy prawie 30mm w usg dopochwowym, a wykryje je lekarz w usg przez powłoki brzuszne. W odstępie tygodnia robiłam oba badania( z okazji przekroczenia 50roku życia dostaje się zaproszenie w naszym powiecie). W USG dopochwowym wyszło czysto wszystko, a przez powłoki brzuszne wykryli mi torbiel.
Które z badań powinnam uznać?
Dodam, że ogólnie byłam zdziwiona tym faktem, ponieważ nie mam macicy i na pewno jednego jajnika, podobno prawy mi też usunęli a tu się nagle okazuje że jednak jest i to jest na nim torbiel!
Należy znależć lekarza , który rozstrzygnie sprawę znając obydwa poprzednie wyniki, sytuację hormonalną ( aktywny jajnik? ) i dokumentacje z przebytego leczenia. BD

Proszę powtórzyć jeszcze raz badania Usg dopochwowego i jeszcze z okazji 50 lat wykonać test Roma wtedy będzie pani miała kompleksowy badania jajników
Usg dopochwowe jest dokładniejsze - proponuje powtórzyć usg dopochwowe ( prosze pokazac lekarzowi badanie przezbrzuszne)
Witam,osobiście nie ufałbym tym badaniom usg
Jeżeli posiada pani kartę informacyjną ze szpitala i zechce panie konsultacji u mnie to zapraszam.
USG,analiza przypadku i zdjęc usg ,które miała pani wykonane
Badanie transvaginalne jest dokładniejsze,ale dużo zależy od sprzętu oraz od lekarza ,który interpretuje badanie
Pozdrawiam
Konieczna jest wizyta i zapoznanie sie z protokołem odbytej operacji.
Bardziej wiarygodne jeśli chodzi o jajniki to badanie TVU - przezpochwowe. Torbiel o śr 30mm przy funkcjonującym jajniku to zmiana nie chorobowa np. p. Graffa