Nie potrafię sobie radzić z lękami często uciekam od problemów czy działań które chcę ale boję się p

4 odpowiedzi
Nie potrafię sobie radzić z lękami często uciekam od problemów czy działań które chcę ale boję się podjąć .Czasem czuję się bezwartościowo ale w tedy mówię sobie że to nie prawda, że nie powinnam tak o sobie myśleć .Nie czuje wsparcia od rodziny ,boje sie o tym z nimi rozmawiac gdyż oni nie rozumieja moich problemów również nie chcę ich zawieść w szczególności mamy która jest dla mnie bardzo ważną osobą .Gdy uciekam chwilowo czuję spokój ale pózniej czuję się tragicznie .Czesto gdy narasta u mnie stres [a ja jestem na niego bardzo podatna] boli mnie serce,nie potrafię prawidłowo oddychać ,jest mi słabo ale rodzina często to bagatelizuje . W przeszłości byłam bardzo silną osobą ,nie bałam sie niczego , nie wiedziałam co tak naprawdę oznacza słowo stres. Teraz gdy nie wychodzę z domu mój stan się pogłębia.Czuję że potrzebuję kontaktu z moimi rówieśnikami ale nie mam przyjaciół którym mogłabym zaufać i sie wygadać.
Pozdrawiam
Droga Pani,
Ucieczka to też jeden ze sposobów radzenia sobie ze stresem, problem pojawia się wtedy kiedy strategia działania, po którą się sięga nie jest wybierana świadomie, a pojawia się automatycznie. Czasem ucieczka też bywa korzystna, jednakże jeśli jest ona jedynym wyjściem w każdej sytuacji, a inne sposoby nie są w zasięgu to funkcjonowanie jest utrudnione. Potrzebuje Pani takiej osoby, która posiada zdolności wysłuchania, empatii i okazania zrozumienia. Jeśli nie ma w Pani otoczeniu takiej osoby to polecam skorzystać z pomocy psychologa. Warto przyjrzeć się w bezpiecznej atmosferze jakie są źródła Pani stanu oraz poszukać rozwiązań, a taką możliwość daje rozmowa ze specjalistą. Życzę Pani powodzenia. Pozdrawiam

Dzień dobry, jeśli poczułaby Pani, że dobrym sposobem - pośrednim między standardową rozmową psychologiczną, a nie tak dalekosiężnym w rozłożeniu czasowym jak psychoterapia - byłaby hipnoza, czyli wejście w samą siebie, odkrycie przyczyn, zgłębienia powodów zmian i wyciągnięcie własnych wniosków, co do dalszego postępowania samopomocowego, to serdecznie zapraszam. A i istnieje możliwość późniejszej terapii przy pomocy hipnozy, jeśli tylko i taka potrzeb by się pojawiła. Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, z tego co Pani napisała zrozumiałam, że przeżywa Pani dużo lęku, który powoduje takie objawy jak trudności z oddychaniem, ból serca, uczucie osłabienia. Proszę poszukać w internecie informacji pisanych przez psychologów albo psychiatrów jak radzić sobie z lękiem i atakami paniki i spróbować zastosować opisane metody. Jeśli będzie Pani systematycznie je stosować, pomogą. Patrząc szerzej, ataki lęku z czegoś wynikają. Szczerze radziłabym poszukać pomocy u psychoterapeuty. W obecnej sytuacji może być trudno o spotkanie bezpośrednie ale jest możliwość rozmowy online albo przez telefon. Może Pani także korzystać z dorażnego wsparcia np. w telefonie zaufania, numer znajdzie Pani w sieci. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenie! Emilia Szymanowicz
Rozumiem, że opisywane sytuacje są trudne i frustrujące, pierwszy krok Pani wykonała pisząc tu. Proszę wykonać kolejny dbając o siebie i skontaktować się ze specjalistą w miejscu zamieszkania lub online. Pozdrawiam