Nie mogę się dogadać ze swoją córka mamy problem tak naprawdę od momentu kiedy zaczęła dorastać przy

2 odpowiedzi
Nie mogę się dogadać ze swoją córka mamy problem tak naprawdę od momentu kiedy zaczęła dorastać przychodziła po imprezach pijana , opuściła się w nauce ledwo zdała z drugiej do trzeciej liceum a potem ledwo została dopuszczona do matury jakoś przez studia licencjacki przebrnęła z poprawkami i warunkowy dopuszczeniem oraz dodam ze poprawkowy egzamin jeszcze przed nią i obrona pracy licencjackiej . Zdecydowała ze nie będzie się już dalej uczyć i idzie do pracy i przenosi się do Warszawy i będzie tam szukać pracy. Przez ten czas oczywiście imprezowała , mimo moich najpierw próśb aby do domu nigdy nie przychodziła do domu pijana nie stosowała się .Następnym moim wymogiem to sprzątanie po sobie , na początku były prośby a potem awantury nie mogłam znieść bałaganu jaki robi w domu . Podczas naszej nieobecności miała zakaz robienia imprez ponieważ nie raczyła po balandze posprzątać i za każdym razem było coś zniszczone pewnego razi wylegały się u nas muchy bo nie raczyła wynieść śmieci , wylegały się przez tydzień i była ich chmara wczoraj gdy wróciliśmy z wakacji zastałam dom tez po balandze tym razem była inwazja ciem , połamany klucz nie wytrzymałam i była awantura zamiast przywitać cię rzuciłyśmy do siebie obraźliwe słowa wykrzyczała ze mnie nie nawodnić i ze życzy mi wszystkiego najgorszego i ze jestem jej najgorszym wrogiemu i oczywiście zawsze przysłuchuje się naszym kłótni mój mąż i przyzwala jej na wszystko dzisiaj znowu wrzeszczała żenię nie nawiedzi bo kazałam jej podnosić rzeczy na swoje miejsca które wzięła . Wiem ze reaguje zbyt emocjonalnie i nie jestem bez winy ale ja zawsze córce powtarzam ze ma po sobie sprzątać , nie wracać pijana do domu bo to nie wytrzeźwiałka ,oraz podczas naszej nieobecności zakaz zapraszania znajomych do domu .Blagam o pomoc jeszcze tak złe to nie było jestem zrozpaczona jest mi z tym złe ale tez nie chce jej cały czas i ustępować
Witam, rozumiem, że martwi się Pani o córkę oraz jej zachowanie. Rodzice aby móc egzekwować od dziecka pewne zachowania, lub móc je korygować muszą być zgodni i podążać w tym samym kierunku. Dobry i zły rodzic do niczego dobrego nie doprowadzi. W celu uzyskania wsparcia, oraz informacji co można zrobic lub czego unikać zachęcam do konsultacji ze specjalistą. W Pani miejscu zamieszkania.
Pozdrawiam

Rozumiem, że jest Pani bardzo ciężko. Coś trudnego dzieje się w Waszej rodzinie. Moją uwagę przyciąga to, że z mężem zupełnie inaczej podchodzicie do sytuacji. A to przecież to co się dzieje z córką dotyczy was obojga. Myślę, że nie od rzeczy byłyby spotkania rodzinne skoncentrowane na odnalezieniu zasobów, które pozwoliłyby Waszej rodzinie wyjść z impasu.