Nie jestem pewna jak radzić sobie z moimi emocjami. W przeciągu jednego dnia mój nastrój może zmieni

6 odpowiedzi
Nie jestem pewna jak radzić sobie z moimi emocjami. W przeciągu jednego dnia mój nastrój może zmienić się kilka razy - od trudnego do opanowania szczęścia po smutek, poczucie pustki, czasami z złością skierowaną na siebie, albo innych, nawet jeśli ci ludzie w żaden sposób mi nie zawadzili. W stanach smutku często czuję się bardzo samotnie, nawet będąc z innymi ludźmi, jednocześnie czuję potrzebę bycia z kimś blisko. Do tego, nie wiem czy to ważne, ale zawsze słyszę szum, nie przeszkadza mi to, ale go słyszę
Znalezienie swojego własnego sposobu na poradzenie sobie ze zmiennością emocji to duża praca. Przede wszystkim ćwiczenia, które pozwalają wypracować umiejętność skupiania się na sobie, swoich myślach, przeżyciach mogłyby być pomocne w tej kwestii. Ważną rzeczą jest uświadomienie sobie, co powoduje takie stany, co poprzedza, takie samopoczucie. Ta świadomość może być pierwszym krokiem, żeby wiedzieć, z jakimi sytuacjami mamy do czynienia i nad czym należy pracować. Może w Pani życie wkradł się jakiś chaos? Może ostatnio dużo działo się w Pani życiu i trudno to samej uporządkować? Warto jest pozwolić sobie na wsparcie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam. Czasami nasze emocje są zaskakujące i niespodziewane dla nas samych. Warto zastanowić się, co nam próbują "powiedzieć". Myślę, że konsultacja psychologiczna mogłaby pomóc Pani rozpoznać się w sobie i zrozumieć co się dzieję. Do wyjaśnienia jest też sprawa "szumu", o którym Pani pisze, lecz jest za mało danych, żeby móc powiedzieć czego dotyczy. Pozdrawiam!
Droga Pani,
włączanie się różnych emocji w odpowiedzi na otaczające nas sytuacje życiowe to oczywiście naturalna reakcja naszego organizmu. Rzecz jasna pada od razu pytanie: w jakim stopniu te zmiany emocji są adekwatne do wydarzeń w Pani życiu, jak często się zmieniają, czy są dla Pani męczące oraz jak bardzo wpływają na Pani otoczenie - rodzinę, przyjaciół, współpracowników.
W Pani opisie niepokojące są skrajne stany emocjonalne, które często się zmieniają oraz stany smutku. Właśnie częste zmiany emocji i utrzymujący się długo obniżony nastrój mogą być objawami, które kwalifikują do zwrócenia się po pomoc do psychologa. Proszę znaleźć specjalistę w swojej okolicy i poprosić o pomoc.

pozdrawiam
Radosław Krąpiec
psycholog
Witam serdecznie, w pierwszej kolejności należy wykluczyć choroby laryngologiczne oraz zrobić podstawowe badania z krwi (lekarz rodzinny) sprawdzić też poziom witamin d w organizmie. Następnie do pracy z emocjami należy skonsultować się z psychologiem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowana Pani
W celu radzenia sobie z emocjami należy podjąć próbę zrozumienia, źródła i przyczyny danej emocji. W przypadku odczuwanej złości użyteczne może się okazać zadanie sobie pytania na jaki temat jest ta złość, o co się złoszczę? Czy ktoś wyrządził mi krzywdę, naruszył moją granicę czy mierzę się z sytuacją, na którą nie mam wpływu? Odpowiedź na podobne pytania pomaga zadbać o siebie i znaleźć optymalne strategie radzenia sobie z emocjami. Zachęcam Panią do konsultacji u psychologa, który pomorze Pani spojrzeć w szerszym kontekście na Pani stany emocjonalne oraz podpowie Pani jak korzystać z pojawiających się mocji do zaspakajania potrzeb i podnoszenia jakości własnego życia. Poza tym zachęcam do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu ponieważ zaburzenia emocjonalne mogą wynikać z nieprawidłowej gospodarki hormonalnej lub wielu innych przyczyn nie tylko psychicznych.
Pozdrawiam serdecznie
Anna Arciuch
Dobry Wieczór Pani,
Zacznę od podziękowania, że zechciała Pani podzielić się niepokojącymi Panią symptomami stanu emocjonalnego.
Z Pani relacji domniemam, że opisane symptomy wskazują na objawy stanu prodepresyjnego.
Wynikają one z zaburzeń nastroju.
Chciałabym, żeby Pani wiedziała, że stan prodepresyjny zniekształca spojrzenie na rzeczywistość, a to przejawia się tym, że postrzega ją Pani w ciemnych barwach i przestała Pani cieszyć się relacjami z Ludźmi…

Na szczęście ten stan można zmienić dzięki specjalistycznej
pomocy psychologicznej/psychoterapeutycznej, udając się do Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu lub prywatnie, do czego Panią mocno zachęcam…
Proszę nie czekać i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,