Neurologiczne byłem przebadany i wszystko ok Gdzie jeszcze pójść i czego próbować. Częste zmęczen

2 odpowiedzi
Neurologiczne byłem przebadany i wszystko ok
Gdzie jeszcze pójść i czego próbować.
Częste zmęczenie .
Jakieś nerwy ,ale chyba nie mam powodów do nich.
Czasem lekki zawrót głowy,cały czas mierze ciśnienie jest ok.Patrze na serce co chwilę mi się wydaje że coś jest nie tak.
Cały czas myślę tylko o swoim zdrowiu i się chyba tym napędzam.
Co tu dalej robić proszę o pomoc
Polecam konsultację z psychologiem, który może zaproponować dalsze kroki. Po opisie trudno jednoznacznie zdiagnozować pacjenta, ponieważ ważne jest, aby wziąć pod uwagę jeszcze wiele innych aspektów. Proszę poszukać specjalisty na NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego w miejscu zamieszkania lub prywatnie - stacjonarnie albo online.
Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry,
Wskazane przez Pana / Panią symptomy mogą sugerować trudności w kilku obszarach - od zaburzeń lękowych (z rysem hipochodnryczny), depresyjnych, nawet po zaburzenia w osobowości. Zmęczenie i częste poczucie, że z naszym zdrowiem, coś jest nie tak - jest typowym objawem trudności psychosomatycznych, czyli takich, w których realne odczuwanie jakiegoś bólu, dyskomfortu itp. jest wywoływane nie przez czynniki somatyczne, lecz przez czynniki psychiczne, emocjonalne. Często - gdy, czujemy, że nie mamy powodów "do nerwów" - okazuje się, że są istotne sytuacje, zdarzenia, myśli, które nieświadomie wywołują w nas duży niepokój i lęk. Dlatego myślę, że dobrym krokiem w stronę rozwiązania Pana / Pani problemu ze zdrowiem (fizycznym i może również emocjonalnym) będzie konsultacja z psychologiem /psychoterapeutą, który zdiagnozuje właściwie przeżywane trudności i zaproponuje model leczenia. Aktualnie wiele osób umożliwia konsultacje online - może to Panu / Pani ułatwi decyzję. Z pozdrowieniami, MN