Narośl na prawym migdale. Czy to może być rak?

2 odpowiedzi
Witam. Mam poważny problem, tak mi się wydaje. Zachrowałam na anginę, złe samopoczucie, ciągła gorączka 39*, na prawym migdale pojawiły się gulki wielkości główki od zapałki i widoczna była głęboko zalegająca wydzielina ropna. Prawy migdał był lekko większy od lewego. Lekarz prowadzący przepisał mi antybiotyk na bazie penicyliny, nie wybrałam go do końca, ponieważ objawy minęły i cułam się dobrze. Teraz już wiem, że to był duży błąd. Tydzień temu strasznie piekło mnie gardło, dostałam wodnisty katar i bardzo często kichałam. Jeden dzień odczuwałam bardzo dokuczliwe swędzenie gardła i tak jakby swędzenie uszu od środka. Wyglądało to na zwykłe przeziębienie. Bacznie zaczęłam zaglądać sobie do buzi. Widziałam lekko przekrwione gardło i zobaczyłam między prawym migdałem, a łukiem podniebiennym dwie gołecki w kolorze błony śluzowej. Są one troszkę mniejsze od główki zapałki. Bardzo mnie to niepokoi. Tym bardziej, że od lipca 2015 miałam lekko powiększone węzły chłonne, ale lek. prowadzący stwierdził, że to nic takiego. Robiłam morfologie i wyszło, że mam lekko podwyższone leukocyty 10.8 tys./ul* i Neurofile # 7,20 tys./ul*, OB 9, CRP 0,34 mg/l. wizytę u laryngologa mam dopiero za tydzień. :( Panie doktorze czy ta narośl to może być rak? Czy są jakieś inne narosła występujące na migdałkach, które nie są nowotworami? Czy przy raku szyi i gardła OB i CRP by były podwyższone? Czy podwyższone leukocyty i neutrofile mogą być związane z tą narosła na migdale? Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
Witam serdecznie!
Choroba nowotworowa bardzo, bardzo mało prawdopodobna!
Najprawdopodobniej to przerost grudek chłonnych po przebytej infekcji?być może brodawczak? Warto wykonać badanie ASO + ewentualny wymaz z gardła. Wskazana ocena laryngologiczna. Podsumowując nie wygląda na nic groźnego.! Życzę dużo zdrowia!
Pozdrawiam!

Wyniki badań raczej wskazują na ich infekcyjny charakter, objawy ( kichanie swiad drapanie wodnisty katar ) albo inf. wirusowa albo alergiczny niezyt nosa, Niw widze tego co Pani widzi ale najczesciej to detryt ( białawe grudki ) albo pecherzyki wypełnione tre scia surowicza ( afty) ewentualie brodawczak pałskonabłonkowyv ( łagodny nowotwór błony csluzowej |) . Myslę że laryngolog oceni własciwie to co zbada. a tydzień zwłoki nie bedzie miał znaczenia . Pozdrawiam A.Kasztelan PS: a antybiotyki nalezy wybrać do konca zwłaszcza przy rozpoznanej anginie .